Alternatif Tıp, Beslenme

Ömür Uzatan Arı Sütü Faydaları ve Kullanımı

Arı Sütü İle Ömrünüze Ömür Katın

Kraliçe arının uzun ömürlü yaşamının sırrı olan arı sütü biz insanlar için de inanılmaz şifalar sunuyor…

Arı Sütü Nasıl Elde Edilir? Dünyanın en pahalı sütü olarak tabir edilen bu süt ülkemizde yılda sadece 50 kg üretilebilmektedir. En çok üretildiği ülke ise Japonya’dır.

Arı sütü işçi arıların ürettiği renk olarak sütü andırdığından bu isimle anılan bir salgıdır. Girişte de belirttiğimiz gibi kraliçe arının besin kaynağıdır. Bu nedenle işçi arılar 3 veya 4 ay yaşayabilirken kraliçe arı 6 veya 7 yıl yaşayabilmektedir. Buradan hareketle insan ömrünü uzattığı söylenmektedir.

İçeriğinde %70 oranında su, %10 oranında katı biçimde yağ, %15 protein, %3 oranında vitamin ile çeşitli amino asit ve tuz bulunmaktadır. Kraliçe arıdan hareketle insan sağlığına sağlayabileceği faydalardan bahsedelim.

Arı Sütü Faydaları Nelerdir

* Kraliçe arının işçi arılara nazaran çok uzun süreli yaşamasının bu besine bağlı olduğundan hareketle insan ömrünü uzatacağı değerlendiriliyor.

* Bununla birlikte kraliçe arının 1 günde binlerce yumurta üretebilme özelliği bu besine bağlandığından; arı sütü cinsel gücü artırıcı harika bir gıdadır.

* Bu süt üzerinde yapılan çalışmalar;kanser oluşumunu önlediği, kanserli hücrelerin büyümesini durdurduğunu kanıtlamıştır.

* Bu çalışmalarda bağışıklık sistemini güçlendirdiği, zararlı mikrop ve bakterileri yok ettiği, hatta ve hatta oluşumunu dahi önlediği belirtilmiştir.

* Yine kısırlık için de çözümler sunduğu, erkekteki sperm kalitesini artırdığı, erkekten kaynaklanan problemleri  yok ederek çocuk sahibi olmayı kolaylaştırdığı; kadınlarda da döl yatağına bağlı problemleri giderdiği ve ebeveynlerin çocuk sahibi olmalarını sağladığı tespit edilmiştir.

* Araştırmalar kalp ve damar için de faydalı olduğunu, özellikle damar tıkanıklığını çabucak geçirdiğini kanıtlamıştır.

* Tansiyon ve şeker hastalığına maruz kalmış kişilerde de ciddi iyileştirmeler sağladığı belirtilmektedir.

* Her türlü cilt hastalığını tedavi edici özelliği bulunuyor.

* Mevsimsel alerjilerle başınız dertte ise arı sütü kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Saman nezlesi dahil.

* Akciğerleri temizleme ve balgam söktürme özelliği vardır.

Arı Sütü Nasıl Tüketilir, Ne Kadar Kullanılır

Saf olarak tüketiminde dil altından kullanımı önerilir. Diğer türlü bal ile karıştırılarak tüketilmesi gerekir. Yetişkinlerin günde 800 mg kullanması yeterli olmaktadır.

Arı Sütü İle İlgili Önemli Hatırlatmalar

Çok ciddi hatta ölümcül alerjilere neden olabileceğinden arı zehri gibi durumlara alerjileri olanlar kesinlikle kullanmamalıdır.

Burada paylaştığımız bilgiler bilgilendirme mahiyetli olup, uzman kontrolünde kullanılması gerekir. Aşırı ve uzun süreli kullanımından kaçınınız. Çocuklarınızda kullanacak iseniz muhakkak hekiminize danışınız.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

İlginizi Çekebilir: