Doğal Kürler, Güzellik & Bakım

Doğal Yüz Maskesi Elma Kayısı Kürü

Doğal Yüz Maskesi Elma Kayısı Kürü

Elma Kayısı Kürü Nasıl Hazırlanır, Cilde Nasıl Uygulanır, Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

Özellikle bayanların temiz ve canlı bir yüz görünümüne sahip olmak için çok çeşitli yöntemler denediği herkesçe malum. Hatta bazen bu uğurda kimyasal içerikli maddelere de farkında olarak veya olmayarak yöneldikleri de bilinmektedir. Ama bundan sonra doğal yüz maskesi elma kayısı kürü ile artık bu tarz şeylere ihtiyacınız kalmayacak.

Bilindiği gibi elma tek başına bile tam bir cilt dostu meyvedir. Cildi parlatır ve aydınlatır, cildi nemlendirir, cildin yaşlanmasını geciktirir, güneş ışınlarına karşı koruma sağlar, ayrıca çok iyi bir toniktir. Cilt kanserine karşı koruma sağlar.

Elma gibi kayısı da cildi yumuşatma ve ölü cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. İçeriğindeki maddeler sayesinde cildin pürüzsüz ve canlı olmasını sağlar.

Her biri bile cilt için harika özelliğe sahip olan bu iki meyve ile hazırlayacağımız yüz maskesi kürü ile cildinizdeki değişimi çabucak hissedeceksiniz.

Elma ve kayısı ile hazırlayacağımız elma kayısı kürünü bitkisel tedavi alanında otorite olarak kabul edilen İbrahim Saraçoğlu’da tavsiye etmektedir. Biz de elma kayısı kürü hazırlanışı ve uygulanışı ile ilgili bilgileri hocamızın bilgileri doğrultusunda size aktaracağız.

Doğal Yüz Maskesi Elma Kayısı Kürü İçin Gerekli Malzemeler

1 adet sert ve ekşi olmayan orta boy kırmızı elma, 4 adet sert kayısı,

Doğal Yüz Maskesi Elma Kayısı Kürü Hazırlanışı

Elmanın kabuğunu ince olacak şekilde soyuyoruz. Hazırlayacağımız maskede bu kabukları kullanacağız.

4 adet kayısıyı da kabukları ile beraber, 1,5 cm. kalınlığında (kalın etli diye tabir edebiliriz.) soyuyoruz. Çekirdek etrafında bulunan yumuşak kısmı kullanmayın.

Soymuş olduğumuz elma ve kayısıyı bir kaba ilave edip, içerisine çok az miktarda su koyarak, ağzı kapalı vaziyette kısık ateşte 5 dakika kaynatarak lapa hale getiriyoruz.

Bir çatal veya yemek kaşığı yardımıyla lapamızı cıvık olmayacak şekilde eziyoruz.

Bu süre içerisinde az az su ilave ederek lapa konumunu koruyoruz.

Birbirlerine iyice karıştırdıktan sonra ılımaya bırakıyoruz.

Doğal Yüz Maskesi Elma Kayısı Kürü Uygulanışı

Ilınan lapamızı parmaklarımızın yardımıyla alna, burna ve yüzümüze fazla bastırmadan hafifçe yedirerek sürüyoruz. Yarım saati geçmeyecek kadar bekliyoruz (20 dakikadan da az beklenmemelidir). Yarım saatin sonunda yüzümüzü duru bir suyla yıkayıp, kuruluyoruz.

Elma kayısı kürü ile hazırlanan doğal yüz maskesini haftada bir kez uygulayın. Ayda da üç defadan fazla uygulamayın. Her uygulamadan önce taze olarak hazırlayın.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

İlginizi Çekebilir: