Alternatif Tıp, Doğal Kürler

Hemoroide Basura Patlıcan Sapı Kürü

Hemoroid Basura Patlıcan Sapı Kürü

Birçoğumuzun hiçbir faydası olmadığını düşünerek çöpe attığı patlıcan sapının hemoroid (basur) rahatsızlığının çaresi olduğunu biliyor muydunuz? Hem de ameliyatsız, ilaçsız. Patlıcan sapı kürü ile bu rahatsızlıktan kurtulacaksınız.

Hemoroid (Basur) Nedir, Neden Dolayı Meydena Gelir?

Toplumumuzun hemen hemen yüzde ellisinde bulunan bu rahatsızlık, kısaca hemoroid damarlarının enflame olup şişmesi durumudur. Kaşıntı, yanma, kanama ve ağrı başlıca belirtileridir. Kabızlık, ishal, hareketsiz yaşam, düşük lifli gıdalarla beslenme, şişmanlık, uzun süreli oturma ve hareketsiz yaşam, genetik yatkınlıklar başlıca nedenleridir.

Eğer basura yakalanmış iseniz artık korkmanıza gerek yok. Patlıcan sapı kürü ile bu rahatsızlıktan kurtulacaksınız. Bu kürü uygulayan hastalar olumlu sonuçlar aldıklarını belirtiyorlar.

Patlıcan Sapı Kürü Nasıl Hazırlanır, Hemeroid Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Gerekli malzemeler ve hazırlanışı

Bu kürü hazırlarken bize gerekli olacak malzemelerimiz sadece 10 adet yeşil patlıcan sapı ve 10 bardak su. patlıcan saplarını bol su ile yıkayın. Bir tencere içerisine koyarak üzerine 10 bardak suyu ekleyin ve kaynatmaya başlayın. Kaynama seviyesine ulaştığında ocağın altını kısın ve 25-30 dakika  kadar ağzı kapalı olarak kaynatın. Sürenin sonunda ocağı kapatın ama soğuyana kadar kapağını kapalı tutun. Soğuma işlemi tamamlandıktan sonra tencerenin kapağını açın ve patlıcan saplarını içerisinden alın. Tencere içerisinde bulunan suyu ağzı kapalı bir kavanoza koyarak buzdolabına koyun.

Patlıcan Sapı Kürü Nasıl Tüketilir?

Kavanozda muhafaza ettiğiniz bu suyu sabah ve akşam 2 kez aç karna 1’er bardak için. Bu kürü 5 gün uygulayın.

Bu kürü uyguladığınız müddet zarfında; bulgur, acı biber, çilek, turşu, sirke ve domatesten uzak durun.

Patlıcan Sapı Kürü yanı sıra ayrıca;

Acı badem ezmesini sirke ile karıştırıp hemoroide sürerek yarayı iyileştirebilirsiniz.
Ayva çekirdeğini su ile karıştırıp süzün, bal ile karıştırıp hemoroid (basur) olan bölgeye sürün.

Dereotu çayı da ağrıların hafiflemesini sağlar.

Önemli Bir Hatırlatma:

Eğer hemoroid (basur) rahatsızlığı olan biri iseniz lifli yiyecekler mutlaka sofranızda bulunmalıdır. Egzersiz ve spor yapmayı alışkanlık haline getirin. Soğuk yerlere oturmayın. Eğer çok uzun süreli bu rahatsızlığa maruz kalmışsanız iltihaplanma durumuna karşı ilk önce doktorunuza başvurun. İltihap kurutulduktan sonra patlıcan sapı kürünü uygulayın.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

İlginizi Çekebilir: