Alternatif Tıp, Doğal Kürler

İbrahim Saraçoğlu Kuru Soğan Kürü ve Faydaları

İbrahim Saraçoğlu Kuru Soğan Kürü ve Faydaları

İbrahim Saraçoğlu kadınların kist ve miyomlar için kuru soğan kürü kullanmalarını tavsiye ediyor. Ayrıca bu kür kadınları erken menopoz riskine karşı koruyor ve “polististik over” olarak bilinen kadınlardaki yumurtlama işlevinin yarım kalması sorunundan da kurtarıyor.

İbrahim Saraçoğlu hocamızın yukarıda belirttiğimiz rahatsızlıklar için önerdiği kuru soğan kürü kadınlar için birçok rahatsızlığın ilacı olacak cinsten. Kuru soğan kürünün tarifini vermeden önce isterseniz miyom nedir, son zamanlarda görülme oranı artan “polististik over” veya “polististik over sendromu” nedir bunlarla ilgili kısa bilgiler verelim.

Kist veya Miyom Nedir?

Rahim dokusundan kaynaklanan tümörlere miyom denir. Bu tümörlerin iyi huylu olduğunu belirtmek isteriz. Çapları 1 ila 15 cm arasında değişebilmektedir. Yavaş bir büyüme seyri gösteren miyomlar, bir tane olabileceği gibi birden fazla da olabilirler. Bu miyomlar rahimin her bölgesinde oluşabilme özelliğine sahip olup, yuvarlak ve pembe renklidirler. Miyomlar genellikle adet düzensizliği yaşayan, doğum yapmayan ve fazla kilo sorunu bulunan bayanlarda görülür.

Adet dönemi kanamalarının şiddetli ve uzun sürmesi, karın ağrısı, sırt ve bacak ağrıları, ilişki sonrası oluşan ağrılar, sık idrar yapma isteği, kabızlık, keyifsizlik, vücutta yabancı madde varmış gibi his oluşması gibi durumlar miyom oluşumunun belirtileri arasındadır.

Polististik Over Nedir? 

Çok kısa ve rahat anlaşılabilmesi adına polististik over sendromuna üreme çağındaki bayanlarda sinir sistemi, hipofiz bezi, yumurtalıklar, böbreküstü bezi ve diğer dokular arasındaki etkileşimin bozulmasına bağlı yumurtlama işlevinin yarım kalması diyebiliriz. Bu hastalığın şu an için ortaya çıkış sebebi kanıtlanamamakla birlikte genetik ve çevresel faktörlerin etkileşimi ile ortaya çıktığı değerlendirilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Kuru Soğan Kürü Yapılışı

Kuru Soğan Kürü İçin Gerekli Malzemeler


-------- Sponsorlu İçerikler --------

2 su bardağı klorsuz su

1 adet orta boy kuru soğan

Kuru Soğan Kürü Hazırlanışı

2 su bardağı suyu kaynatın. Orta boy kuru soğanın dış kabuğunu soyun. 4’e bölerek kaynamakta olan suyun içerisine atın. Soğanları kaynamakta olan suya ilave ettikten sonra ağzını kapatıp 5 dakika daha kaynatın. Ardından ocağı kapatıp ılımaya bırakın.

Kuru Soğan Kürü Uygulanışı

Ocak kapatılıp ılıması gerçekleşen soğan kürünü süzün. Öğle yemeğinden ve akşam yemeğinden 10 dakika önce için. Yalnız akşam yemeğinden önce içilecek olan kuru soğan kürü taze olarak hazırlanmalıdır.

Kuru soğan kürünü iki hafta uygulayın ve bırakın. Bu kür sayesinde miyomlardan, erken menopozdan ve polististik over olarak bilinen kadınlardaki yumurtlama işlevinin yarım kalması rahatsızlıklarından da kurtulun.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

İlginizi Çekebilir: