Alternatif Tıp, Genel

Koah Hastalığı Nedir ve Koah Hastalığı Nasıl Anlaşılır?

Koah Hastalığı Nedir ve Koah Hastalığı Nasıl Anlaşılır?

Tüm dünyada 600 milyon, ülkemizde ise 2-3 milyon KOAH hastası bulunuyor. Günümüzde küresel bir sağlık sorunu boyutuna ulaşmış olan KOAH’ın 2020 yılında en sık rastlanan 3. ölüm nedeni ve 5. kronik sakatlık nedeni haline gelmesi bekleniyor. Peki, KOAH hastalığı nedir? KOAH hastalığının nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili tüm detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz…

Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı, yani KOAH hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde. KOAH hastalığı nedir? KOAH hastalığının nedenleri, belirtileri ve tedavisi…

KOAH TEDAVİSİ

KOAH, tümüyle ortadan kaldırılamamakla birlikte, önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalıktır. Tedavi semptomları hafifletebilir, komplikasyonları önleyebilir ve genellikle hastalığın ilerlemesini yavaşlatabilir.

Sigaranın bırakılması KOAH tedavisinin en önemli adımıdır. KOAH’ın kontrolünde en önemli uygulamalar sigaranın bırakılması, ev içi-dış ortam hava kirliliğinin azaltılması ve mesleki tozlar ve kimyasallardan uzak durulmasıdır.

KOAH İÇİN YULAF KÜRÜ


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Bir su bardağı kaynayan suyun içine 1 kahve kaşığı yulaf samanı ilave edilir ve yaklaşık 7 dakika kaynatılarak ocağın altı kapatılır. Kaynayan karışım soğumadan süzülür. Süzülen su ılıdıktan sonra yudum yudum içilmelidir. Kür bir gün ara ile sabah, öğle ve akşam öğünlerinden 2 saat sonra ağır ağır içilmelidir. 1 aylık zaman tamamlandıktan sonra küre 15 gün ara verilmeli ve 15 gün sonra aynı şekilde tekrar uygulanmalıdır.

BAHARAT KÜRÜ

Malzemeler: 25 gr zencefil, 25 gr havlıcan kökü, 25 gr zerdeçal, 25 gr öğütülmüş ardıç tohumu, 25 gr gülhatmi, 25 gr ebegümeci, 25 gr toz meyankökü, 25 gr papatya tozu, 25 gr ısırgan tohumu, 25 gr keten tohumu, 1 kilo bal, 1 kilo keçiboynuzu pekmezi.

HAZIRLANIŞI: Bütün malzemeler uygun bir kabın içinde iyice karıştırılır ve içerisine bal ve keçiboynuzu pekmezi ilave edilerek karıştırılıp kür kullanıma hazır hale getirilir. Macun kıvamına gelen karışım sabah, öğle ve akşam yemeklerinden önce aç karnına bir tatlı kaşığı olacak şekilde kullanılır.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

İlginizi Çekebilir: