Alternatif Tıp, Genel

Ağız İçi Yaralara Ne İyi Gelir

Ağız İçi Yaralara (AFT) Bitkisel Çözümler

Ağız İçi Yaraların (Aft) Tedavisi İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Klinik olarak ağız içi yaralara (aft)  bir virüsün veya mikrobun neden olup olmadığı kanıtlanamamıştır. Bununla birlikte ağız içi yaralar genellikle sigara kullanımı, stres, bayanlardaki adet düzensizliği, diş macunu, asitli içecekler, yediğimiz yiyeceklerin sıcak ve soğuk olma durumlarını ayarlayamamamız veya daha başka sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

Genellikle dudak bölgesinde çıkan ağız içi yaralara (aft) iyi gelen bitkileri ve karışımları sizler için araştırdık. Ağız içi yaralara (aft) iyi gelen bitki ve karışımlar sayesinde bu rahatsızlıktan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Kuru Üzüm, Anason ve Bal ile Hazırlanan Kür

Ağız içi yaraların tedavisinde sizin için önerebileceğimiz ilk ve en önemli bitkisel karışımımız kuru üzüm-anason-bal ile elde edilen kür. Kuru üzüm anason ve balı küçük bir kaba veya bir çay tabağına eşit miktarlarda karıştırınız. Elde ettiğiniz bu karışımı yaranın üzerine sürünüz. Bu karışımı günde birkaç kez kullanabileceğiz ölçüde hazırlamanız yeterli. Bu karışımı ağız içi yaranın iyileşmesine kadar uygulayınız.

Etkili Diğer Bir Yöntem: Sirke

Aftların tedavisinde önerebileceğimiz bir diğer tedavi yöntemimiz de sirke. Mutfağımızın yüzyıllardır değişmeyen tatlarından olan sirke ağız içi yaraların iyileştirilmesinde oldukça etkilidir. Sirke ile yapacağınız gargara biraz ağzınızı yaksa da ağız içi yaraların iyileşmesinde oldukça etkilidir.

Limon Suyu

Sirke kadar etkili olan bir diğer önerimiz de limon suyu kullanmanız. Tabiki limon suyumuz evde kendi sıkmış olduğumuz limonlardan elde edilen limon suyu olmalıdır. Limon suyu ile de yapacağınız gargara ağız içi yaralarınızın iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Karbonatlı Su

Bunun yanı aftların iyileştirilmesinde kullanılan bir değer tedavi yöntemimizde karbonat. Bir su bardağına bir tatlı kaşığı kadar koyacağınız karbonat karışımı da ağız yaralarınızdan kurtulmanız için kesin bir çözüm.

Kekik

Kekik bitkisi içerdiği bileşenlerle meme kanserinden yüksek tansiyona, stresi önlemeden bronşite ve daha sayamayacağımız birçok hastalığa iyi geldiği gibi ağız içi yaraların iyileştirilmesinde de oldukça etkilidir. Yapmanız gereken kekiği ağzınızda çiğnemek

Bu yöntemlerin dışında karanfil çiğnemeniz, maydonoz yemeniz, dut şurubu da kullanmanız ağız içi yaraların iyileştirilmesinde kullanabileceğiniz yöntemlerdendir.

İlginizi Çekebilir: