Alternatif Tıp, Beslenme

Ananas Suyu Faydaları

Ananas Suyu Faydaları

Vitamin ve Mineral Deposu Ananas Suyu Faydaları

Günlük vitamin ve mineralleri hızlı almanın en etkili yollarından birisidir ananas suyu tüketmek. A vitamin, C vitamini, B6 vitamini; kalsiyum, potasyum, demir, folat, bakır vs. bakımından oldukça zengindir.

Beslenme alışkanlığımızın arasına katmamız gereken ananas suyunun faydalarını ise şu şekilde sıralamak mümkün:

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir:

Vitamin ve mineraller açısından zengin olan ananas suyu bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir. İçeriğinde bulunan ‘bromelain’ adlı madde doğal antioksidandır. Zerdeçal ile birlikte kullanıldığında daha güçlü etkilere sahip olabilmektedir.

Doğal Antioksidandır:

C vitamini gibi doğal antioksidan olma özelliğine sahip vitaminleri içermesi ile bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu serbest radikallere karşı korur. Grip, soğuk algınlığına karşı da doğal zırh görevi görmektedir.

Böbrekleri Korur:

Böbrek fonksiyonlarını geliştirmeye yardımcı potasyum minerali içermesi ile böbrek sağlığını korur.

Boğaz Ağrısına İyi Gelir:

Ananas suyu boğaz ağrısına karşı etkilidir. Ananas suyu içmek boğazı rahatlatır.

Cildi Korur:

Ciltteki buruşmaların altında kolajen eksikliğinin yattığı son araştırmalar ile ortaya konulmaktadır. Ananas suyu ise kolajenin vücutta sentezlenmesini sağlamaktadır.

Trioid Sağlığını Korur:

Trioid bezinin fonksiyonlarını düzgün çalıştırabilmeleri için gerekli olan iyot bakımından zengindir ananas suyu. Düzenli tüketimine özen gösterildiği zaman trioid bozukluğu risklerini minimuma indirir.

İltihap Kurutucudur:

İçeriğindeki ‘bromelain’ adlı madde güçlü bir iltihap sökücüdür. Ayrıca idrar yollarında oluşabilecek iltihabı da önleyicidir.

Ananas Suyu İle İlgili Birkaç Önemli Hatırlatma

Olgunlaşmamış ananastan elde edilen ananas suyu içilmemelidir, tehlikeli olabilir. Hamileler hekimlerine danışmadan tüketmemelidir. Aşırı tüketimi kızarıklıklara, kusma veya ishale neden olabilir. Ölçülü tüketilmelidir.

İlginizi Çekebilir: