Alternatif Tıp, Bitkisel Yağlar

Ardıç Yağı ve Ardıç Yağı Kremi Nasıl Kullanılır

Ardıçtan Süzülen Şifa Ardıç Yağı ve Kremi

Ardıç Yağı ve Ardıç Yağı Kremi Faydaları ve Kullanımı Hakkında

Ardıç yağı ile ilgili çalışmaların bilimsel temeli 1993 yılında Berlin Üniversitesinde yapılan araştırmalarla tescillenmiştir. Hem de hiçbir yan etkisinin bulunmadığı da kanıtlanarak. Uçucu yağ adı verilen ve tesir gücü fazla olan yağları ihtiva eder.

Ardıç Yağı Kremi Nasıl Kullanılır?

Ardıç kremini ağrı olan bölgelere günde iki kez masaj yaparak uygulamalıyız. Hatta etkisini artırmak için bir bezle veya streç filmle sarabiliriz.

Ardıç yağı kreminin faydaları: Kaslarda ve eklemlerde gevşeme  ve rahatlama sağlar. Yine romatizma, eklem ağrıları, bel fıtığı ağrıları, boyun fıtığı ağrılarında kullanılabileceği gibi egzama mantar gibi cilt (deri) hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

Ardıç Yağı Kullanımı

Haricen Kullanımı: Özellikle romatizma ve egzema gibi cilt hastalıklarınızda zeytinyağı ile karıştırarak ( 1/10 oranında) rahatsızlığın bulunduğu bölgeye uygulayabilirsiniz.

Dahilen Kullanımı: 5, 6 damla ardıç yağını az bir suya veya bir kesme şeker üzerine damlatarak kullanabilirsiniz. Bu kullanımı günde 2 veya 3 kez kullanmanız yeterli olur.

Burundan Kullanımı: Bir miktar pamuğa dört veya beş damla damlatarak yaklaşık 15 veya 20 dakika teneffüs etmeniz yeterli. Bu kullanımı da günde iki kez kullanabilirsiniz.

Ardıç Yağı Faydaları

Sinüzitte: Sinüslerin boşalmasını ve iltihabın kurutulmasını sağlayabilirsiniz.

Romatizma, Artrit ve Gutta: Aşağıda vereceğimiz dahili kullanımın yanı sıra haricen zeytinyağı ile karıştırarak ağrılı bölgelere masaj yaparak da romatizma, artrit ve Gut için kullanabilirsiniz. Vücuttaki fazla suyu attırma etkisi bulunduğundan bu hastalığı çekenlerin kullanması ile büyük rahatlama sağlayacaklarını şimdiden belirtelim.

Adet (Regl) Ağrılarında: Eğer adet (regl) döneminiz ağrılı geçiyorsa size tavsiyemiz ardıç yağı kullanmanız ve bu kullanımı aşağıda bulunan dahili kullanım yoluyla yapmanız. Regl döneminde adet söktürücü etkiye sahiptir ve ağrılarınızı dindirir. Ayrıca beyaz akıntılar için de kullanabilirsiniz.

Gripte:  Özellikle gribi zor geçenler için ardıç yağını kullanmalarını tavsiye ederim. Soğuk algınlığı için güçlü bir etkiye sahip olan ardıç yağı gripten kurtulmanız da çok faydalı bir bitki yağı. Ayrıca ateşinizin düşmesine de faydası yüksektir.

Öksürük, Bronşit, Boğaz İltihabının Giderilmesinde: Devam eden öksürüklerinizin tedavisinde, hele hele ilaç kullanmak istemediğiniz çocuklarınızın öksürük, bronşit ve boğaz iltihaplanması durumlarında ardıç yağını kullanabilirsiniz.

İdrar Yolları Enfeksiyonu ve Mesane İltihaplarında: İltihap söktürücü özelliği bulunan ardıç yağı idrar söktürmede, idrar yolları enfeksiyonunun giderilmesinde de çok etkilidir. Ayrıca mesane iltihaplarında da ardıç yağını kullanmanızı tavsiye ederim.

Egzama, Mantar, Sedef Hastalığında: Haricen kullanımınızla mantar, egzama ve sedef hastalığınıza fayda sağladığını göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir: