Alternatif Tıp, Doğal Kürler

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü ve Hazırlanışı

Kadın Bitkisi Aslan Pençesi (Testere Dişli)

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu testere dişli aslan pençesi bitkisinin kadınlar için özel yaratılmış bir bitki olduğunu söylüyor. Kadınsal rahatsızlıkların bir çoğuna çareler sunan kadın bitkisi aslan pençesi (testere dişli) ile nasıl kür hazırlandığı, nasıl kullanılması gerektiği bu makalede.

Aslan Pençesi Bitkisi Kadınlardaki Hormonları Düzenliyor!

İbrahim Saraçoğlu adet (regl) düzensizliği yaşayanlar için bu bitkinin mucize etkisinin olduğunu belirtiyor.  Yine adet dönemlerindeki fazla kanama ve kanama süresinin uzun sürmesine karşı da etkili olduğunu, ayrıca kadınlık hormonlarının dengelenmesinde de oldukça etkili olduğunu belirtiyor.

Bununla birlikte bu bitki FSH hormonun yükselmesi durumunda da tam şifa dağıtıcıdır. Bilindiği gibi FSH hormonu 30’lu yaşlardan sonra adet gününün 3. Gününde yapılan tahlillerde yüksek çıkabiliyor. Bu da kadınlarda erken menopoza girme korkusu oluşturmaktadır. Ama aslan pençesi ile hazırlayacağınız kürü kullandığınızda FSH hormonunun yükselme durumundan da kurtulmuş olacaksanız. Menepoza girme durumunda olan kadınlar için de oldukça yardımcı bir bitkidir. Ayrıca tüylenme sorunlarına karşı da faydalıdır.

Düşük Riskini Ortadan Kaldırıyor!

Testere dişli aslan pençesi bitkisi düşük riskini de ortadan kaldırıyor. Bu bitkinin hamileliğin 3. Ayından itibaren günde bir veya iki bardak tüketilmesi rahim kaslarını güçlendiriyor. Bu da hamilelerdeki düşük riskini büyük oranda ortadan kaldırıyor.

Bu bitkiyi kadınlar için önemli kılan ise bitkinin içeriğinde bulunan phlobaphen maddesinin bulunmasıdır.

Aslan Pençesi (Testere Dişli) Kürü Hazırlanışı

Adet Düzensizliği, Tüylenmeye Karşı 

Ocak üzerinde kaynamakta olan 1 su bardağı kireçsiz su içerisine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş aslan pençesi (testere dişli olanından) eklenir. Kısık ateşte 10 dakika kaynatılır. 10 dakikanın sonunda ocak kapatılır ve ılımaya bırakılır. Ilındıktan sonra süzülür.

Hazırlanan Kür Nasıl Tüketilir.

Hazırlanan bu kür günde bir bardak olacak şekilde ara vermeden 30 gün uygulanır. 30. Günün sonunda 7 gün ara verilir. Tekrar 30 gün daha uygulanır.

FSH Hormonun Düzenlenmesi İçin

Bu kürü FSH hormonu için uygularken dikkat etmemiz gereken önemli husus adet düzensizliği ve tüylenmeye karşı olandan farklı olarak günde 2 defa 1 su bardağı içilir. İlkini kahvaltıdan 2 saat sonra, diğerini de akşam yemeğinden 2 saat sonra içmeniz gerekiyor. Bu kürün uygulanışı da 30 gün+7 gün ara+30 gün şeklindedir.

Düşük Risklerine Karşı

Aslan Pençesi ile hazırlanan bu kürü düşük riskini ortadan kaldırmak için günde 2 kez tüketmeniz yeterli olmaktadır.

Bir Hatırlatma: Bu bitki ile hazırlayacağınız kürü yukarıda saydığımız rahatsızlıklar için kullanırken muhakkak her defasında taze olarak demleyiniz.

Ayrıca hazırladığınız kürü bu rahatsızlıkların yanında zor kapanan yaraların iyileştirilmesinde, anemi hastalığının tedavisinde de ( haftada 5 veya 6 kez tüketmek kaydıyla) kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: