Beslenme, Doğal Kürler

Doğal İlaç Bal Tarçın Karışımı ve Hazırlanışı

En Doğal İlaç Bal Tarçın Karışımı

Birçok önemli hastalığı iyileştiren aynı zamanda önleme gücüne de sahip bal tarçın karışımı ile hiç ilaç kullanmadan birçok rahatsızlıktan kurtulmanız mümkün. Biraz sonra faydalarını gördüğünüzde bu sözümüzün abartılı olmadığına hak vereceksiniz.

Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu tarçınlı bal karışımı, birçok hastalığı kökünden temizleme özelliğine sahiptir. Hatta doğru oranda kullanımı yapılabilirse diyabet hastalarına dahi zararı bulunmamaktadır.

Batılı bilim adamlarınca yapılan araştırmalar neticesi bal tarçın kürünün faydaları şunlardır:

Bal Tarçın Karışımı Neye İye Gelir Faydaları Nelerdir

Bal tarçın karışımı kolesterolü düşürür. Kalp krizi riskini önler. Kalbi kuvvetlendirir. Damar açıcı özelliği yanında, damarları gençleştirme özelliği de vardır.

Yorgunluk şikayetinizi gidermede çok etkilidir. Midede oluşan gaz problemlerinizden kurtulmanızı sağlar. Bu karışımın düzenli kullanımı mide ve kemik kanserini önlemede ve bu hastalığı yenmede çok etkilidir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Bakteriyel ve virütik hastalıklara karşı direncinizi artırır.
Bu karışımın grip mikrobunu öldürücü özelliği olduğu İspanyol bir bilim adamınca kanıtlanmıştır.

Düzenli kullanımı yaşlılık belirtilerini geciktiriyor. Sabah aç karnına ve akşam yatmadan önce tüketimi zayıflamanızı da sağlıyor. Düzenli kullanımının işitme rahatsızlıklarına da iyi geldiğini belirtelim.

Boğaz ağrıları ve boğaz ülserinden de bu karışımla kurtulmanız mümkün. Bal tarçın karışımı egzama, mantar gibi cilt problemlerinde kullanıldığında bu rahatsızlıkları da tedavi ediyor.

Arterit (atardamar bozukluğu) rahatsızlığı olanların bir fincan sıcak su içerisine 2 çorba kaşığı bal, 1 çay kaşığı tarçın koyarak içmeleri bu rahatsızlıktan tamamen kurtulmalarını sağlar. (kronik olanlar dahil).

İdrar yollarındaki mikroplardan kurtulmak için de 1 çorba kaşığı bal ile 2 çorba kaşığı tarçını ılık suya ilave ederek içmek yeterli oluyor.

Ayrıca 2 çorba kaşığı bal ve 3 çorba kaşığı tarçın 450 gr çay ile tüketildiğinde kolesterol seviyesini kısa sürede %10 azaltıyor. Hatta gün içerisinde bu tüketimi 3 kez uygularsanız da kronik kolesterolden bile kurtulmanız mümkün oluyor.

1 çorba kaşığı balı çeyrek kaşık tarçın ile sadece 3 gün kullanmanız soğuk algınlığı, öksürük gibi sorunlardan kurtulmanızı sağlıyor. Ayrıca bal tarçın karışımı sinüsleri de temizliyor ve açıyor.

Bal Tarçın Karışımının Hazırlanışı ve Kullanımı

1 bardak sıcak su içerisine isteğinize bağlı oranda tarçın koyun. Normal oda sıcaklığına gelene kadar bekletin. Ardından eklediğiniz tarçının 2 misli bal ilave edip, karıştırın.  Kesinlikle su sıcakken balı eklemeyin.

Bal tarçın kürünü en az gün içerisine 1 kez tüketin. Faydalarında belirtmiş olduğumuz bazı rahatsızlıklar içinse belirtilen oranda karışımı hazırlayarak tüketin.

İlginizi Çekebilir: