Alternatif Tıp, Doğal Kürler

Bel Fıtığına Kırkkilit Otu Ve Ardıç Yağı

Bel Fıtığına Kırkkilit Otu Ve Ardıç Yağı

Bel fıtığı artık bir sorun olmaktan çıkıyor. Hem de İbrahim Saraçoğlu hocamızın tarifleriyle. Sizi bel fıtığı ağrılarından kurtaracak olan Kırkkilit otu kürü ve ardıç yağını nasıl kullanmanız gerektiği bu makalemizde. Ayrıca  bu tedaviyi uygulayanların %95’ inin şifa bulduğunu da müjdeleyerek…

Hemen hemen her yaşta karşılaşabileceğimiz bel fıtığı bildiğiniz gibi omurgalar arasındaki kıkırdağın aşırı zorlama ile yerinden kayarak omurilik kanalı içerisine girmesi bacaklarımıza gelen sinirlere ve omuriliğimize baskı yapması sonucu oluşan bir hastalıktır. Bilimsel adı “herdi diskaldir.”

Genellikle 30-60 yaş grubu erişkinler arasında görülür. Bel fıtığına genelde hareketsiz yaşam, aşırı kilo, ani ve dengesiz hareketler, günlük yaşantımızda omurga fizyolojimize uygun hareket etmemek, sigara gibi kötü alışkanlıklarımız sebep olmaktadır.

Bel Fıtığından Korunma Yolları

Bitkisel tedavisinden bahsetmeden önce bel fıtığından nasıl korunmanız gerektiğini, eğer bel fıtığı hastalığına yakalanmış iseniz ileriki dönemlerde nelere dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz:

Eğer eğilerek yerden bir cisim alacak isek dizlerimizi kırıp ondan sonra cisimleri kaldırmalıyız. Ağır cisimleri mümkün mertebe tek başımıza ve kontrolsüz olarak kaldırmamalıyız. Boyumuzdan uzun nesnelere özellikle ayak parmaklarımız üzerine yükselerek uzanmaya çalışmamalıyız. Düzenli egzersiz yapmaya özen göstermeliyiz.

Bel Fıtığı Tedavisine İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İlk Gün Tedavisi

1.Kür

Kırkkilit Otu (At Kuyruğu) Bitkisi

Bir buçuk veya iki tutam kırkkilit otunu kireçsiz bir bardak su içerisine koyup, 5 dakika kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra ılımaya bırakıyoruz. Ilındıktan sonra süzüyoruz ve bir kaba boşaltıyoruz. Yatağımıza yüzükoyun uzanıyoruz. Bir kişinin yardımı ile boyun kısmından kuyruk sokumuna kadar en az 15 veya 20 kez sürüyoruz. Her sürümden önce beş parmağımızı hazır olan kürümüzün içerisine bandırmayı da unutmuyoruz.

Not

Bel fıtığı tedavisinde kullanacağımız kirkkilit veya diğer adıyla at kuyruğu bitkisinin orman kenarlarında yetişmiş olmasına özen gösteriyoruz. (İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiyesi)

İkinci Gün Tedavisi

2. Kür

Ardıç Yağı

Birinci gün uyguladığımız kırkkilit otu (at kuyruğu) küründen sonra ikinci gün de ardıç yağı ile kırkkilit otunda olduğu gibi boyundan başlayarak kuyruk sokumuna kadar ardıç yağını yine bir kişinin yardımı ile uyguluyoruz. Burada da kullandığımız ardıç yağının hakiki olmasına özen gösteriyoruz.

İlginizi Çekebilir: