Alternatif Tıp, Beslenme

Böbrek Hastalarına Çörek Otu Yağı

Böbrek Hastalarına Çörek Otu Yağı

Böbrek yetmezliği, böbrek faaliyetlerinin yavaşlaması veya durması nedeniyle kandaki su, tuz ve diğer minerallerin dengesinin bozulmasıdır.

Dr. Ömer Coşkun, ‘Böbrek yetmezliğinde, tuvalet esnasında çok az idrar gelmesi veya hiç gelmemesi, bacak ve ayaklarda ödem oluşması gibi belirtiler öne çıkmaktadır. Böbrek yetmezliğinin bir sonraki evresinde ise halsizlik, bitkinlik, nefes darlığı görülür. Bu evrede ayaklar ve bacaklarda veya vücut genelinde çeşitli yerlerde şişlik oluşabilir. Diyalize bağlı olarak yaşamını sürdürmek zorunda kalan hastaların soğuk press metodu ile elde edilen çörek otu yağını kullanmaları iyi olur’ şeklinde konuştu.

Çörek otu yağını böbrek yetmezliği bulunan kişilere tavsiye eden Dr. Ömer Coşkun, ‘Kullandığınız ilaçların yanında yardımcı ve destekleyici olarak kullanabilirsiniz. Çörek Otu Yağı içinde bulunan ‘Timokinon’ adlı uçucu yağ sayesinde böbreklerin dolaşımına ve çalışmasına yardımcı olur.

Sabahları kahvaltıdan önce aç karnına akşamları da yine aynı şekilde aç karna olmak üzere günde toplam iki çay kaşığı alındığında çörek otu yağından fazlasıyla istifade edilebilir. Bu uygulamaya 1 ay boyunca devam edilebilir. İster böbrek rahatsızlığı olanlar isterse başka rahatsızlığı olanlar bu yağı rahatlıkla kullanabilirler şeklinde konuştu.

Çörek Otu ve Bal Karışımı

Bunun yanında Çörek otu ve hakiki sızma çörek otu yağı pek çok kanser çeşidini önleyici ve tedavi destekleyici olarak kullanılabilir. Çörek Otu çok aktif bir bitkidir ve aktivitesi çeşitli besinlerle birlikte alınmasına bağlı olarak çeşitli hastalıklarda kullanılabilir. Çörek Otu ve Hakiki Bal karışımı pek çok hastalık için önleyici bir beslenme kürü olarak uygulanmaktadır. Günde bir çay kaşığı ballı çörek otu yemenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: