Alternatif Tıp, Genel

Bu Çay Adet Ağrılarını Gideriyor

Bu Çay Adet Adet Ağrılarını Gideriyor

Adet Ağrılarına İyi Gelen Dört Farklı Çay Tarifi

Adet döneminde yaşanan ağrılar kadınların en büyük kabuslarından biridir. Kadınların her ay başına bela olan bu sancılardan ilaç kullanmadan tamamen doğal yollarla kurtulmaları çok kolay.
Adet ağrılarından kurtulmak için sürekli ilaç kullanmak istemeyen ve bu sorununa doğal çözümler arayan kadınlar için 4 farklı bitki çayı tarifi.

HAYIT ÇAYI

Özellikle Akdeniz bölgesinde ve Orta Asya’da bulunan, hayıt ağaçlarından elde edilen bu bitki çayı başta göğüs hastalıklarına daha sonra da adet döneminde ortaya çıkan kasık ağrılarında oldukça faydalıdır.

Aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz hayıt bitkisi çayı sizi en yakın zamanda doğal yöntemlerle iyileştiriyor. Hayıt çayının en önemli özelliği sinirleri yatıştırması ve uykusuzluk problemlerinin giderilmesinde de faydalı olmasıdır.

ZENCEFİL ÇAYI

Zencefil içerdiği enzimler ve değişik elementler bakımından ilaç kadar etkilidir. Sadece günde 2 bardak zencefil çayından içmek adet öncesi hastalıklardan ve ağrılardan korunmak için idealdir.

Karın haznesinde ve kasıklarda şiddetli bir şekilde oluşan ağrıyı tespit eder. Daha sonra bu ağrıları en aza indirerek sizin doğal yollarla iyileşmenize yardımcı olur.

Zencefilli bitki çayı adet dönemlerinde en çok tercih edilen bitki çayları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Sadece adet sancılarını azaltmada faydalaı olduğu gibi; baş ağrısı, migren ve sinüzite bağlı durumlarda da çok etkilidir. Ağrıların hafiflemesini sağlar ve size enerji vererek bağışıklığınızın daha güçlü olmasına yardımcı olur.

PAPATYA ÇAYI

Her türlü bulantı ve kusmalarda kullanılan papatya çayı aynı zamanda karın, boğaz ağrısı hatta idrar enfeksiyonlarında da çok faydalıdır.

Eğer çok sık adet sancısı yaşayan birisiyseniz ve geceleri uykunuzu yeterli bir şekilde alamıyorsanız papatya çayı size hem şifa verecek hem de uyku probleminizin düzelmesine yardımcı olacaktır.

NANE ÇAYI

Yemeklerde severek kullandığınız taze nane yapraklarını kaynatın. Bu sizin için son derece faydalı olacak sizi çeşitli ağrılara karşı koruyacaktır. Nane çayını dilerseniz limonla da tüketebilirsiniz.

Nane çayının regl sancıları için ağrı kesici etkisi bulunmaktadır. Ayrıca sizi sakinleştiren ve gerginliğinizi azaltan faydası da bulunmaktadır. Kışın gribal enfeksiyonlarda nane çayı en çok tercih edilen çaylardan biridir.

İlginizi Çekebilir: