Beslenme, Genel

Buğday Sirkesi Nasıl Yapılır

Buğday Sirkesi Nasıl Yapılır

Cildi onarıcı, hücre yenileyici, bağışıklık güçlendirici ve daha birçok özelliği ile ön plana çıkan buğday sirkesi nasıl yapılır?

Buğday sirkesi de en mucizevi sirke çeşitlerindendir. İçerisinde barındırdığı kil ve magnezyum sayesinde; vücut direncini artırmak, grip ve virüslere bağlı hastalıklara karşı korunmak için buğday sirkesi oldukça faydalıdır.

Buğday sirkesi faydaları nelerdir

Özellikle vücuttaki hücreler üzerine etki eden bir yapıya sahiptir.

Cildi yenileyici özelliği vardır.

Vücutta biriken zararlı toksinlerin dışarı atılmasında ve cilt gözeneklerinin sıkılaşıp onarılmasında yardımcı olur. İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde ciltte ki kırışıklıkları ve çizgileri yok eder.

Tırnak ve saçları güçlendirmede faydalıdır.

Zayıf ve cansız saçları güçlendirerek, saç dökülmelerini önleyici özelliktedir. Ayrıca kepek sorunlarını da giderir. Saçta ki Ph dengesini düzenleyerek saçlarınızı parlak, canlı ve pırıl pırıl yapar.

h2>Buğday Sirkesi Nasıl Yapılır

Buğday sirkesi rahat bulamayacağınız bir sirke türü olmasından kendinizin yapması daha doğru olacaktır. Ayrıca her zaman ev yapımı bildiğimiz ürünleri kullanmakta fayda var. Sirke yapımında özellikle dikkat etmeniz gereken buğdayın doğal kabuklu buğday olmasıdır.

Malzemeler:

Yarım kilogram buğday

2 litre içme suyu

1 tatlı kaşığı kaya tuzu

1 fincan organik sirke (hangisi olduğu fark etmez)

Buğday Sirkesi Tarifi

İlk olarak buğdayları mutfak robotundan geçirin. Una göre biraz daha pütürlü bir yapıya sahip olacak. 3 litrelik cam bir kavanozun içerisine robottan geçirdiğiniz buğdayları koyun. 1 kahve fincanı sirkeyi, suyu ve kaya tuzunu başka bir kapta tuz eriyene kadar karıştırın. Tuzu eriyen karışımı buğdayların üzerine dökün ve tahta bir kaşık yardımı ile karıştırın.

Hazırladığınız karışımın kapağını temiz bir bez ile kapatın. 2 hafta boyunca serin ve karanlık bir yerde bekletin. Karışımı 2 hafta boyunca her gün tahta kaşıkla karıştırın.

İlginizi Çekebilir: