Diyet, Doğal Kürler

Zayıflamaya Tarçınlı Su Desteği

Diyetinize Destek Tarçınlı Su

Ünlü isimlerin zayıflamak için tarçınlı su içtiklerini ve bu şekilde formda kaldıklarını, çevrelerine de bu karışımı tavsiye ettiklerini biliyor muydunuz? Yapılışı kolay, zayıflamaya etkisi fazla olan bu karışımın hem hazırlanışı hem de kullanımı kolay ve basit.

Diyetinize destek olacak tarçınlı su sizi daha geç acıktıracak ve metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayarak daha hızlı kilo vermenizi sağlayacak. Bu karışımla zayıflayan ünlülerin en başında da malum Gülben Ergen geliyor. Gülben Ergen yapmış olduğu diyete takviye diyet olarak tarçınlı su kürünü kullanmış ve formunu koruduğuna göre de bu işte bayağı başarılı olmuş.

Hepimizin bildiği gibi su sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı ve bütün diyetisyenlerin ve hekimlerin en az 2 litre tüketilmesini önerdiği yaşam kaynağımız olan sıvıdır. Bu sıvıyı tarçınla karıştırdığımızda kandaki insülin dalgalanmasını kontrol altına alarak yağ yakımının yemeklerden sonra durmasına mani olur ve zayıflamayı hızlandırır.

Ayrıca tarçın tokluk hissi veren bir gıdadır. Bu yönüyle öğünler arası daha az açlık hissi oluşmasını sağlar. Tarçınlı suyun en önemli özelliği de budur aslında. Yani tek başına zayıflatma değil diyete yardımcı olmaktır. Tarçınlı su hazırlarken tarçın gibi yağ yakıcı özelliği bulunan bitkilerden zencefil, kök zerdeçal, karanfil ve defne yaprağını da ilave olarak kullanabilirsiniz.

Zayıflatan Tarçınlı Su Nasıl Hazırlanır?

Gerekli Olan Malzemeler

3 veya 4 adet kabuk tarçın

5 su bardağı su

İsteğe bağlı yukarıda saydığımız bitkilerden kök zerdeçal, zencefil, karanfil veya defne yaprağı da ekleyebilirsiniz.

Hazırlanışı

Elimizde bulunan kabuk tarçınları 5 bardak su içerisine koyun ve 10 dk kaynatın. Eğer yukarıda belirttiğimiz bitkilerden de ilave etmek istiyor iseniz ocağı kapatmaya yakın ekleme yapın. Soğuduktan sonra ağzı kapalı bir kavanoza koyun ve gün içerisinde için. Ancak kesinlikle buzdolabına koymayın. Oda sıcaklığında muhafaza edin.

Tarçınlı su ile daha az acıkacak ve daha hızlı kilo verecekseniz. Tat vermesi adına birkaç damla limon da ilave edebilirsiniz.

Metabolizmanızı hızlandıran ve zayıflamanıza yardımcı olan diyet desteği tarçınlı su kürünü kullananlar olumlu sonuçlar aldıklarını ve 15 günde 5 kilo verdiklerini de özellikle belirtiyorlar.

İlginizi Çekebilir: