Diyet, Doğal Kürler

Zayıflatan Domates Suyu Kürü ve Faydaları

Domates Suyu Diyeti İle Zayıflama

Fazla kilolardan kurtulmak isteyenler ve forma girmek isteyenler için İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği domates suyu kürü hazırlanışı ve kullanımı makalemiz içinde…

Domates ile hazırlayacağınız bu kür sağlıklı zayıflamanın ve vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlayan bir yöntem.

Göbek bölgesindeki yağlardan ve vücutta biriken yüksek toksik içerikli yağlardan hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmak domates suyu kürü ile mümkün. Domates içerisinde bulunan “likopen” vücutta sıkılaşmayı sağlamaktadır.

Etkili bir zayıflama ve forma girme kürü olan domates suyu kürünün etkili olabilmesi için; tabiî ki kürü uyguladığımız zaman zarfında tükettiğimiz besinlere de azami dikkat etmek gerekiyor. Yine bu kürün etkili olabilmesi için seçtiğiniz domateslerin de organik ve doğal olması gerekiyor.

Zayıflatan Domates Suyu Kürü Nasıl Hazırlanır, Nasıl Uygulanır

İçeriğindeki likopen ile vücudun genç görünmesini de sağlayan domates suyundan 1 bardak elde etmek için iki veya üç tane domates sıkmanız yeterli olacaktır.

Tercihen içerisine 1 çorba kaşığı limon ve biraz da zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Hazırlanan domates suyu kürünü günde bir kez içmeniz yeterli; ancak içilmesi gereken zaman aralığına çok dikkat etmek gerekiyor. Bu kürü İbrahim Saraçoğlu her gün öğle yemeğinden önce veya öğle yemeğinden sonra içmek gerektiğini belirtiyor. Böylelikle karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak mümkün olacaktır.

Taze domateslerden elde edeceğiniz domates suyunu öncelikle 1 ay uygulayıp ardından 7 gün veya 10 gün ara vermek gerekiyor. Bu aranın ardından tekrar 1 ay daha uygulamak yeterli olacaktır. Tabi bu kürü uyguladığınız zaman zarfından ayrıca domates ve domatesten yapılan türevleri tüketmeyin.

Domates suyu ile hazırlanan bu kür sadece zayıflamada etkili değil. Kırmızı renkli gıdalarda bulunan “likopen” etkili bir antioksidandır. Bu haliyle kansere karşı da koruma sağlar.

Ayrıca domates suyu tam bir kalp dostudur. Yine karaciğer ve böbrek bozukluklarını da düzenler.

Böbrekte ve safrada oluşan taşları düşürmede etkilidir.

Bünyesinde ihtiva ettiği C ve E vitamini ve potasyum sayesinde tansiyonu düşürücü özelliği vardır.

Kabızlık sorunu yaşayanlar için iyi bir gıdadır.

Mide ve bağırsakların randımanlı çalışmasını sağlar.

Damar sertliklerine karşı faydalıdır.

Likopen sayesinde cilde parlaklık ve tazelik verir.

Göz hastalıklarından kataraktın oluşumunu önleme özelliği vardır.

Domates Suyu Menopoz Dönemi İçin de Çok Faydalıdır

Japonya’da yapılan araştırmalar domates suyunun menopoz dönemi sorunlarının da kolaylıkla atlatılmasını sağladığı kanıtlanmıştır. Günde iki bardak içmeniz bu dönemi atlatmada size yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: