Diyet, Doğal Kürler

Zayıflatan Elma Sirkesi Bal ve Ilık Su Kürü

Elma Sirkesi Bal Ilık Su Karışımı İle Zayıflama

Elma sirkesi bal ılık su bir araya geldiklerinde yağ yakımını artıyor, metabolizmayı hızlandırarak zayıflamanızı sağlıyor. Elma sirkesi, bal ve ılık su ile yapılan bu karışımın yapılışı ve zayıflama dışında sağlığımıza olan faydaları bu makalede.

Tarifini vermeden önce bu üçlünün her birinin zayıflamaya olan katkılarını bir gözden geçirelim isterseniz:

Elma sirkesi bünyesinde ihtiva ettiği meyve asitleri sayesinde metabolizmayı hızlandırıyor ve yağın vücuttaki yakımını artırıyor. Ayrıca vücutta yağ birimini de önleme özelliğine sahiptir. Tabi bahsettiğimiz elma sirkesi ev yapımı doğal ve organik olan elma sirkesidir.

Elma sirkesi diyet yapacakların listesinde yerini almayı başarmış bir gıdadır. Elma sirkesinin yanı sıra balın zayıflamaya ne gibi bir etkisi olabilir diye aklınıza gelebilir. Bunda haksız da sayılmazsınız. Doğrudan zayıflamaya etkisi olmayan balın bu diyetimizde bize yardımı iştahı kesme olacaktır. Suyun zayıflamaya etkisini söylemeye ise gerek yok sanırım. Yalnız elma sirkesi bal ılık su ile hazırlanacak olan zayıflama küründe kullanılacak suyun ılık olması gerekiyor.

Ilık Su, Bal, Elma Sirkesi Kürünün Hazırlanışı

Gerekli Olan Malzemeler: 2 tatlı kaşığı organik elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı bal, 1 su bardağı ılık su.
Yapılışı: 1 su bardağı ılık su içerisine elma sirkesi ve balı ilave edin ve birbirlerine karışana kadar karıştırın.
Yapılışı basit olan bu zayıflama kürünü günde 3 kez yemeklerden 30 dakika önce aç karna için.

Sirkeli Ballı Ilık Su İle Hazırlanan Kürün Uygulaması

Elma sirkesi bal ılık su ile hazırlanan bu kürün uygulama süresi 3 haftadır. 3 hafta boyunca düzenli kullanımı ile farkı hemen göreceksiniz. Bu kürü destekleme adına kısa süreli egzersizler ya da yürüyüş yapmanızı da öneririz. Bu kür ile göbek bölgenizdeki yağlardan, bel ve basen bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulmanız mümkün.

Ballı Sirkeli Ilık Su karışımı sadece zayıflamaya değil vücudumuz için başka faydalara da sahiptir. Bunlar:

  • Vücuttaki şişkinliği giderir.
  • Yara iyileştirme özelliği vardır.
  • Kabızlığı giderir.
  • Sivilce probleminiz var ise ballı sirkeli ılık su karışımı tam size göre.
  • Elma sirkesi bal ılık suyun varis olan bölgeye uygulanması varise karşı faydalıdır. Bir havlu veya bez yardımı ile varis olan bölgeye sürüp sarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: