Güzellik & Bakım, Şifalı Bitkiler

Şerbetçi Otu Kullanımı

Göğüs Büyütmede Şerbetçi Otu Kullanımı

Şerbetçi Otu Çayı ve Kremi İle Göğüs Büyütme Hakkında

Kendirgiller ailesindendir ve ülkemizde de yetişme ortamı bulmuş şifalı bir bitkidir. Temmuz ayında yeşilimsi-beyaz çiçekler açan bir bitkidir. Kadınlarda doğal yollarla göğüs büyütmenin yanı sıra sağlık için birçok önemli faydası da vardır. Göğüs büyütücü özelliğinin yanında iştah açma, uykusuzluğu düzenleme, adet sorunlarını giderme gibi önemli rahatsızlıklara da çareler sunmaktadır.

Göğüs Büyüten Şerbetçi Otu Çay ve Krem Olarak Hazırlanışı

Çay Olarak Hazırlanışı: 1 tatlı kaşığı kurutulmuşu 1 bardak kaynamış su içerisine atılarak 10 dakika demlenmeye bırakılır. Süzüldükten sonra içilir. Günde 1 bardaktan fazla içilmez.

Krem Olarak Hazırlanışı – Tarif 1: Bir tutam şerbetçi otu 30 mililitrelik çörek otu yağı içerisine konulur ve 7 gün bekletilir. Ardından bir tülbentten süzülür. İçerisine 2-3 damla tarçın yağı damlatılarak krem tarzında uygulanır.

Krem Olarak Hazırlanışı-Tarif 2: Bitki haşlanır. Haşlandıktan sonra robottan geçirilip, püre haline getirilir. İçerisine yağsız vücut kremi eklenerek krem kıvamı elde edilir. Bu haliyle 1 gün bekletilir. Bekletildikten sonra göğüs bölgesine sürülür.

Şerbetçi Otu Faydaları Nelerdir?

Bayanlarda göğüs büyütmek için kullanılır. (Bünyeden bünyeye farklılıklar göstereceğinden doktor tavsiyesi gerekir.)

Kuvvet vericidir.

Kanı temizler.

Böbrek ağrılarını kesicidir.

Şerbetçi otu adet düzensizliklerine iyi gelir.

İştah açıcıdır.

Uyku sorunlarına karşı çayı kullanılabilir.

İdrar söktürücüdür.

Sinir sistemi ve mide ağrıları üzerinde olumlu etkileri vardır.

Zararları Nelerdir? 

Şerbetçi otu hormonel dengesizliklere neden olabilir. Bu yüzden kullanımında kesinlikle doktor tavsiyesi alınması ve tüketiminde aşırıya kaçılmaması gerekir. Çayının günde 1 bardaktan fazla kullanımı bulantı ve kusmalara neden olabilir. Kullanımına özen gösterilmelidir. Bayanlarda hormona dayalı bazı kanser türlerini tetikleyebilir.

İlginizi Çekebilir: