Beslenme, Genel

Göz Hastalıklarını Geçiren Doğal Yöntem

Göz Hastalıklarını Geçiren Doğal Yöntem

Göz rahatsızlıkları dünyada birçok insanın karşılaştığı problemlerin başında gelir. Çoğu kişi göz hastalıklarına çözüm bulunmaması durumunda istemese de gözlük takmak durumunda kalır.

Erken evrede tedavi edilmesi gereken göz kusurları ileride daha ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir.

Miyop hipermetrop, şaşılık, katarakt, tavuk karası, glokom göz tansiyonu, gözde kırma (refraksiyon), göz enfeksiyonu, kırmızı göz ve kuru göz, astigmat gibi rahatsızlıklar en sık görülen göz hastalıklarıdır. Göz rahatsızlıklarının tedavisi, kaliteli bir yaşam için mutlaka gerekli olduğundan bu konuda yapılmış çok sayıda araştırma da mevcuttur.

Tanınmış bir Rus cerrah olan Vladimir Petrovich Filatov’a göre, hazırladığı doğal ilaç, görme yeteneğini geliştirme sürecinde mutlaka gerekli olan bir şeydir.

Gözleri iyileştiriyor

Filatov’a göre göze çok faydalı olan besinler ve onlardan hazırlanacak kür tarifi:

Besinler; Ceviz, aloe vera (2-3 yaş civarında olanlar), limon ve bal.

50 gr. Aloe suyu

150 gr. süzme bal

250 gr. ince dövülmüş ceviz

3 adet limon

Hazırlanışı;

İlk olarak, Aloe vera yapraklarını temizleyin ve suyu sıkmadan önce sivri uçlarını çıkarın. Sonra, tüm malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı bir çorba kaşığı olacak şekilde günde üç kez tüketin. Bu karışımı kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra sonuçlarını göreceksiniz.

Bu kür sadece gözlerinizi iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda tüm bedeninize de etki edecek.

Uzmanlar, akut böbrek, tüberküloz, hemoroid gibi rahatsızlıkları olanların hamileliğin son 2-3 ayında bu karışımı tüketmemesini öneriyor.

İlginizi Çekebilir: