Alternatif Tıp, Şifalı Bitkiler

Hamile Kalmayı Sağlayan Meryem Ana Otu Faydaları

Hamile Kalmayı Sağlayan Meryem Ana Otu Faydaları

Arabistan bitkisi olan meryem ana otu hamile kalmanızı sağlıyor. Ayrıca erkekteki sperm kalitesini artırıyor. Hamile olanların da doğumunu kolaylaştırıyor…

Meryem ana otu yumru şeklinde, odunsu, kuru kök renginde bir bitkidir. Arabistan’a özgü bir bitkidir. Fatma ana otu, fatma ana eli otu, meryem ana eli otu adlarıyla da anılmaktadır. Genelde yumru ve kuru şekilde görünen bu bitki sadece yağmur yağdığı zamanlarda yaprak açar. Yağmur zamanlarında gövdesine su depolayıp, tekrar eski kuru görünümüne döner. 

Meryem ana otu hamile kalmak isteyen bayanlar için harika bir bitkidir. Biraz sonra hamile kalmak için nasıl kullanılması gerektiğini açıklayacağımız bu bitki erkekteki sperm kalitesini de artırıcı özelliği sahip.

Meryem Ana Otu İle Nasıl Hamile Kalınır?

Meryem ana otu bünyesinde yüksek oranda östrojen hormonu bulundurur. Kadınlardaki kan akışı hızını artırıcı özelliğe sahiptir. Sperm kalitesini artırdığını söylediğimiz bu bitki, spermlerin yumurtalıklara yerleşme hızını artırır. Meryem ana otunu hamile kalmak için şu şekilde kullanmanız gerekir: öncelikle eşinizle birlikte 2 rekat namaz kılın. Bitkiyi bir sürahiye koyun ve üzerine su ekleyin. Bu esnada Meryem Suresini, Felak, Nas ve Ayetel Kürs-i surelerini okuyun ve 1 gün bekletin. Her gün eşinizle birlikte 1 fincan için. Ta ki sürahideki su bitene kadar devam edin.

Önemli Bir Hatırlatma: Hamile kalmak isteyen bayanlar yumurtlama döneminden 1-2 gün önce ve yumurtlamanın devam ettiği 1-2 gün içinde bu bitkiyi kullanmalıdır. Ayrıca bitkiyi tekrar saklayıp doğum yapmanızı kolaylaştırmak için de kullanabilirsiniz.

Doğumu Kolaylaştırmak İçin Meryem Ana Eli Otu Nasıl Kullanılır?

Bu bitkinin rahim ağzını genişletici özelliği vardır. Doğum yapacak bayanların doğumları başladığında ya da suları geldiklerinde bu ot ile hazırlanmış sudan içmeleri doğumlarını kolaylaştıracaktır.

Meryem Ana Otu Nereden Temin Edilir?

Meryem ana otunu en güzel temin etme yolu hac veya umreye giden yakınlarınız var ise onlardan istemeniz. Bu mümkün değilse güvendiğiniz aktarınıza sipariş verdirebilirsiniz. Piyasada bu bitki olduğu iddia edilerek satılan otlar olduğundan dikkatli olmanızı öneririz.Yine bu bitkinin satıldığı bazı internet siteleri de bulunmaktadır. (gittigidiyor gibi.)

İlginizi Çekebilir: