Alternatif Tıp, Doğal Kürler

Haşimato Hastalığına Yoğurt Otu Kürü

Haşimato Hastalığına Yoğurt Otu Kürü

Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan haşimato hastalığına karşı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamız yoğurt otu ile hazırlanan kürün uygulanmasını tavsiye ediyor.

Haşimato Nedir?

Bir trioid hastalığı olan haşimato belirtilerini boğaz bölgesinde değil de vücudun başka bölgelerinde gösteren bir hastalıktır. Bu hastalık son zamanlarda özellikle kadınlar arasında yaygınlaşan bir hastalık olup, ülkemizde maalesef teşhis noktasında da hata yapılan bir hastalıktır. Çünkü bizim ülkemizde trioid hormonu düşen herkese bu tanı konulmaktadır. Oysa haşimato hastalığında trioid bezesinde iltihap olması gerekir. Ayrıca iltihabın oluşturduğu harabiyetin de ultrasonla görülmesi gerekir.

Haşimato çeşitli tetikleyici nedenlerden ötürü savunma sistemimizin trioid hücrelerine saldırması sonucu oluşmaktadır. Kadınlarda son yıllarda yaygınlaştığını belirttiğimiz bu hastalığın altında özellikle kadınların zayıflamak için kullandığı doğal olmayan zayıflama haplarını ve yöntemlerini kullanmaları bulunmaktadır. İlk belirtisi genellikle aynı oranda yenilip içilmesine karşın şişmanla durumunun ortaya çıkmasıdır.

İbrahim Saraçoğlu Haşimato Hastalarının Yoğurt  Otu Kürü İle Dere otu ve Taze Zencefil Suyu Tüketmelerini Tavsiye Ediyor!!!

İbrahim Saraçoğlu haşimato için yoğurt otu kürünün %60 oranında fayda sağladığını belirtmekle birlikte bu hastalığa yakalananların muhakkak bol bol dere otu ve zencefil suyu tüketmelerini tavsiye ediyor.

Yoğurt  Otu İle Haşimato Kürü Hazırlanışı

Gerekli Olan Malzemeler

5-6 gram yoğurt otu

1 su bardağı su

Kürün Hazırlanışı

1 su bardağı suyun içerisine yukarıda miktarını belirttiğimiz oranda yoğurt otunu ekleyin. Birlikte yaklaşık 5 dakika kaynatın. Ardından ocağı kapatın ve ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra süzün.

Kürün Uygulanışı

Süzdüğünüz yoğurt  otu kürünün bir miktarı ile gargara yapın. Geriye kalan kısmını da için. Bu uygulamayı her akşam uygulayın. Bu kürü toplam da 1 ay uygulayın.

Önemli Hatırlatmalar

Yukarıda da değindiğimiz gibi bu kür haşimato rahatsızlığı olanlarda %60 oranında olumlu sonuçlar vermektedir. Kürü uygulamadan önce hekiminize danışmanızı ve hekiminizin vermiş olduğu ilaçları kullanmanızı tavsiye ederiz. Kürü uygularken bol bol dereotu ve taze zencefil suyu tüketmeniz gerektiğini de tekrardan hatırlatmak isteriz.

Sağlıcakla kalınız…

İlginizi Çekebilir: