Diyet, Doğal Kürler

İbrahim Saraçoğlu Yağ Yakıcı Tilya Kürü

İbrahim Saraçoğlu Yağ Yakıcı Tilya Kürü

Belki adını ilk kez duyduğunuz tilya kürü vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmanızı ve zayıflamanızı sağlıyor. Kullananlarca olumlu sonuçlar alındığı anlaşılan bu kür ile belki inanması zor ama bünyeye bağlı olmak üzere ayda 6 ila 9 kilo en az  da 4 ila 5 kilo vermenizi sağlayacak.

Tilya Nedir, Tilya Kürü Ne Anlama Gelir?

Tilya halkımız arasında “kış ıhlamuru” olarak bilinir ve bu adla anılır. Kış ıhlamuru olarak bilinen tilya küçük yapraklı ıhlamurdur ve en çok tercih edilen ıhlamur türüdür.  Daha kısa bir tanımla ıhlamurun çiçek açtığı dönemde (mayıs, ağustos ayları arası dönem) çiçekleri ile toplanan ıhlamur da diyebiliriz.  İşte tilya kürü de bu ıhlamur ile kuşburnu ve altın otu ile hazırlanan kürün adıdır.

İbrahim Saraçoğlu tilya kürünün yağ yakıcı özelliğinin olduğunu belirtiyor. Bu da zayıflamak ve fazla kilolardan kurtulmak anlamına geliyor. Sizi fazla meraklandırmadan tilya kürünün nasıl hazırlandığını, gerekli olan malzemeleri verelim:

İbrahim Saraçoğlu Tilya Kürü Hazırlanışı

Gerekli Malzemeler

1 lt kaynar su, 10 gram tilya (kış ıhlamuru), 1 tutam altın otu, 10 tane kuşburnu.

Tilya Kürü Hazırlanışı 

Kaynamakta olan 1 lt su içerisine kış ıhlamurumuz olan tilyayı ve 10 adet kuşburnuyu ekleyin. 5 dakika daha kaynatın. 5’inci dakikanın sonunda altın otunu da ekleyin ve 4 dakika daha kaynatın. ardından ocağın altını kapatın ve karışımın ılımasını bekleyin.

Yağ Yakan, Zayıflatan Tilya Kürü Nasıl Tüketilir?

Hazırlanan tilya kürü kahvaltıdan ve akşam yemeğinden önce (20 dk) 1 su bardağı olacak şekilde tüketilir. Hazırladığınız kürü 3 gün muhafaza etme şansına sahipsiniz. Bu nedenle tükettikten sonra arta kalan kısmı dökmeyin. Sallama çay tarzında hazırlayacaksanız da üç bitkiyi de aynı anda atıp karışımınızı hazırlayabilirsiniz.

Tilya Kürü İle Ne Kadar Kilo Verilir, Bu Kürü Ne Kadar Kullanmak Gerekir?

Bu kür sayesinde ayda 6 ila 9 kilo vermeniz mümkün. Tabi bünyeye göre değişmektedir bu oran. En kötü ihtimalle de 4 veya 5 kilo verebilirsiniz. Ancak burada bir konuyu hatırlatmakta fayda görmekteyiz. Her şeyden önce zayıflama konusunda kararlı iseniz ağır yiyeceklerden uzak durun.

Bu kürü 1 ay kullanmanız yeterli. Kürün kullanımını düzenli yaptığınızda 2 haftada değişimi fark edeceksiniz.

Adı fazla duyulmamış olan bu kür ile sağlıklı bir şekilde fazla yağlarınızı yakarak zayıflamanız mümkün. Kürün hazırlanmasında kullanılan malzemelerden görüldüğü gibi tamamı doğal ve güvenli.

İlginizi Çekebilir: