Beslenme, Genel

Ilık Su İçmenin Sağladığı Faydalar

Ilık Su İçmenin Sağladığı Faydalar

Sık sık uzmanlardan günde en az 2 litre su içilmesi gerektiğini okuyor veya duyuyoruz. Bununla birlikte çoğu insan soğuk su yerine sıcak veya ılık su içerek vücudu için çok daha mükemmel bir şey yapabileceğinin farkında değil.

Özellikle soğuk su içimi kalbin 4 damarını kapatır ve kalp krizine neden olur. Soğuk içecekler kalp krizinin ana nedenidir.

Ayrıca karaciğerde sorunlar da meydana getirir. Yağ karaciğeri sıkıştırabilir. Karaciğer nakli için bekleyen insanların çoğu soğuk su içilmesinin kurbanlarıdır.

Soğuk su midenin iç duvarlarını etkiler. Büyük bağırsağı etkiler ve Kanser ile sonuçlandırır.Bu nedenle soğuk su tercihimiz olmamalı bunun yerine ılık su içilmelidir.

ILIK SUYUN FAYDA SAĞLADIĞI DURUMLAR VE RAHATSIZLIKLAR

Ilık su içimi başta Migren olmak üzere, yüksek tansiyon, düşük kan basıncı, eklem ağrısı, kalp atışının aniden yükselmesi ve azalması, epilepsi, artan kolesterol düzeyi, öksürük, golu ağrısı, astım, Hooping öksürüğü, damar tıkanıklığı, uterus ve İdrar ile ilgili hastalık, mide sorunları, iştahsızlık; Ayrıca gözler, kulak-boğaz ile ilgili tüm hastalıklara karşı faydalıdır.

Düzenli içildiğinde 30 gün içinde şeker hastalığı, 30 gün içinde kan basıncı problemi, 10 gün içinde mide sorunları, 9 ay içinde çeşitli kanser hastalıkları, 6 ayda damar tıkanması, 10 gün içinde iştah azalması,
10 gün içinde Uterus ve ilgili hastalıklar, 10 gün içinde burun, kulak ve boğaz problemleri, 15 gün içinde kadınsal sorunlar, 30 gün içinde kalp rahatsızlıkları, migren 3 gün içinde, 4 Ayda kolesterol, 9 ayda epilepsi ve felç, 4 ayda astım hastalığı giderilmiş olur.

Bunların yanı sıra düzenli aç karna içilen su;

Vücuttaki toksinleri giderir.

Alkol, tütün, kirlilik, kötü beslenme sonucunda vücudumuza giren zararlı maddelerin etkisini azaltmaya yardım eder.

Cilt sağlığı için çok faydalıdır.

Erken kırışıkların oluşmasını engeller.

Yaşamsal organlarımızın su ihtiyacını karşılar ve sağlıklı bir şekilde işlemelerine yardım eder.

Bağırsak hareketlerimizi canlandırarak kabızlığı önlemeye yardım eder.

Midenizdeki asit düzeyini düşürmeye ve gastrite neden olan krampları gidermeye yardımcı olacaktır.

ILIK SU NASIL VE NE ZAMAN İÇİLMELİDİR?

Sabah uyandığınızda yaklaşık 4 bardak ılık su için. Başlangıçta 4 bardak içmekte zorlanabilirsiniz; fakat zamanla yavaş yavaş alışacaksınız.

DİKKAT: Böbreklerimiz saatte 800 ml ile 1000 ml suyu süzebilir. Bu nedenle bir seferde 4 bardaktan fazla su içilmemelidir.

NOT: Suyu aldıktan sonra 45 dakika bir şey yemeyin. Sıcak su terapisi sağlık problemlerini makul bir süre içinde çözecektir:

İlginizi Çekebilir: