Bitkisel Yağlar, Güzellik & Bakım

Kakao Yağının Faydaları ve Bronzlaşmaya Etkisi

Kakao Yağının Faydaları ve Bronzlaşmaya Etkisi

Kakao yağı faydaları ve cilt bakımında kullanılışı ile ilgili bu makalede cilt bakımında ve cildimiz üzerindeki olumlu etkilerini bulabilirsiniz…

Kakao Yağı Nedir? Bildiğiniz gibi kakao tropikal iklimin hakim olduğu Güney Amerika, Batı Afrika ve Batı Hint adaları doğal olarak kendiliğinden yetştiği gibi tropikal iklimin hakim olduğu yerlerde de yetiştirilebilir. Kakao yağı da kakao yemişlerinden elde edilen yağa verilen isimidir.

Kakao yağı tam bir cilt bakım uzmanıdır. Bronzlaşmak mı istiyorsunuz, nemli ve sağlıklı bir cilde mi sahip olmak istiyorsunuz, güçlü saçlarınız mı olsun istiyorsunuz, dudaklarınızdaki çatlaklardan rahatsız mısınız? O zaman bu yağ tam size göre.

Burada bir hususun hatırlatılmasında fayda görmekteyiz. Hakiki kakao yağı katı haldedir. Kesinlikle sıvı tarzda olanlarına yanaşmayınız. Vücut sıcaklığında erime özelliğine sahiptir ve kolayca emilir.

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Kakao Yağı Cildi Bronzlaştırır: Doğal ve hızlı yollardan bronzlaşmak istiyorsanız muhakkak kakao yağı kullanmalısınız. Tek başına kullanılabileceği gibi havuç yağı veya susam yağı ile birlikte de karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu arada bronzlaşmanızı sağladığı gibi vücuda sürülen bu yağ dış etkenlerin cildi tahriş etmesini de önler.
Cildi Nemlendirir: Kuru ve hassas cilde sahip olanlar için bulunmaz bir yağdır. Cildi nemlendirir ve sağlıklı olmasını sağlar.
İyi Bir Cilt Masajı Görevi Görür: İhtiva ettiği E vitamini ile cildi besler, güçlendirir, rahatlama sağlar.
Çatlakları Giderir: Hamilelik döneminde oluşan veya kilo alıp verme zamanlarında oluşan çatlakları gidermede de çok faydalıdır. Ayrıca özellikle soğuk dönemlerde oluşan dudak çatlamalarını da giderir. Ayrıca yaymış olduğu kakao kokusunu da sürekli hissetmiş olursunuz.
Güçlü ve Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanızı Sağlar: Bünyesinde bulunan antioksidanlarla saçlarınız için de iyi bir bakım görevi görür. Saçların parlak, nemli ve yumuşak olmasını sağlar. Ayrıca saçlarınızı uzamadığından şikayetçi iseniz muhakkak bu yağı denemelisiniz. Evinizde bulunan badem yağı, susam yağı gibi yağlarla birlikte kakao yağını karıştırarak kendi saç bakım yağınızı elde de edebilirsiniz.
Cilt Üzerinde Oluşan Yaraları İyileştirir: Tahriş olmuş kuru ve bakımsız cilt üzerinde oluşan yaraların ve çatlakların da iyileştirilmesinde etkili bir yağdır.

 Kakao Yağı Zararı Var mı?

Alerji ve cilt sorunlarına eğilimli kişilerde bazı sorunlara neden olabilir. Deride şişme, kurdeşen, kaşıntı ve dökülmelere neden oluyorsa kullanımı bırakılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: