Alternatif Tıp, Doğal Kürler

Kan Yapan, Hamile Kalmayı Sağlayan Kuru İncir Kürü

Kan Yapan, Hamile Kalmayı Sağlayan Kür

Kan yapan, hamile kalmayı sağlayan kür, kuru incir kürü İbrahim Saraçoğlu’nun tarif ve tavsiyeleri ile bu yazımızda siz değerli okurlarımızın istifadesine sunulmaktadır.

Kan Yapan, Hamile Kalmayı Sağlayan Kür, kuru incir kürü iki tür hazırlanış şekli bulunmaktadır. Birinci kuru incir kürü hazırlanış şekli kan yapmak için, ikincisi kuru incir kürü de yumurta çatlatarak, hamile kalmayı sağlamak içindir.

İncir bilindiği gibi kanserden diyabete, kabızlıktan tansiyona, kemik sağlığından kilo vermeye, boğaz ağrılarından, ağız yaralarının tedavisine, aknelerin iyileştirilmesine, B vitaminlerinden B3, B5, B6, B9 vitaminlerini içermesine kadar insan sağlığı için çok faydalı bir gıdadır.

Kan Yapıcı, Hamile Kalmayı Sağlayan Kuru İncir Kürü Hazırlanışı (İbrahim Saraçoğlu tarifidir.)

1.KÜR Kan Yapan Kuru İncir Kürü

500 ml. (yarım litre) kaynar vaziyette olan su içerisine 8 veya 9 adet kuru incir ilave edilir. Eğer incirlerin üzerinde  beyaz pudrası var ise  soğuk su ile yıkayın, ondan sonra ilave edin. Ağzı kapalı bir kapta 7 dakika kaynatılır. 7 dakika sonra ocağın altı kapatılarak ılımaya bırakılır. Ilınma işlemi tamamlandıktan sonra süzülür. İster sabah, öğle ve akşam olmak üzere  3 öğün şeklinde,  isterseniz iki öğüne bölerek yemeklerden 15 dakika önce hazırlanan bu kürü tüketin.

Kan yapıcı olarak hazırlanan kuru incir kürü 21 gün uygulayıp 7 gün ara verin. 7 günlük aradan sonra tekrar 21 gün daha uygulayın. Toplam 42 gün uygulayın. Sonra bırakın. (21 gün uygulama+ 7 gün ara + 21 gün uygulama)

2.KÜR Yumurta Çatlatıcı, Hamile Kalmayı Sağlayan Kuru İncir Kürü

1 lt. kaynar vaziyetteki klorsuz suya 15 veya 16 adet kuru incir ilave edilir. Eğer üzerinde beyaz pudrası var ise ilave edilmeden önce soğuk su ile yıkanır. 20 dakika ağzı kapalı bir kap içerisinde kaynatılır. 20 dakikanın sonunda ocağın altı kapatılır ve ılınmaya bırakılır.

Ilındıktan sonra süzülür. İster sabah, öğle ve akşam olmak üzere  3 öğün şeklinde,  isterseniz iki öğüne bölerek yemeklerden 15 dakika önce hazırlanan bu kürü tüketin. Yumurta çatlatan ve hamile kalmayı sağlayan bu kürü 25 gün uygulayıp, 7 gün ara verin. 7 günlük aranın ardından 25 gün daha devam edin. Kuru incir kürü toplam 50 gün uygulanır. Sonra bırakılır. (25 gün uygulama + 7 gün ara + 25 gün uygulama)

İlginizi Çekebilir: