Alternatif Tıp, Doğal Kürler

Elma Sirkesi, Bal, Sarımsak Karışımının Faydaları

Kansere Tansiyona Elma Sirkesi Bal Sarımsak

Elma Sirkesi, Bal, Sarımsak karışımı insan sağlığına müthiş faydalar sunuyor. Kanserden yüksek tansiyona, kısırlıktan astıma, soğuk algınlığından yorgunluk ve halsizliğe kadar birçok rahatsızlığa çareler sunuyor. Bu karışımın faydaları ve hazırlanışı, nasıl kullanılması gerektiği bu yazımızda.

Normalde tek tek tükettiğimiz elma sirkesi bal sarımsak ile hazırlayacağımız karışımın faydaları hakikaten heyecan verici cinsten. Özellikle bu karışımla ilgili yapılan bilimsel çalışmalar kanser hastaları için ümit vericidir. Bu karışımın kanseri önlediği hatta yok ettiği, kanser hastalarının bu karışım sayesinde kanseri yendikleri  belirtilmektedir.

Bunun yanı sıra yukarıda belirttiğimiz gibi yüksek tansiyon, astım,  kısırlık (infertilite), soğuk algınlığı, yorgunluk ve halsizlik dert olmaktan çıkıyor. Bununla birlikte elma sirkesi bal sarımsak karışımı bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kötü kolesterolü düşürüyor, iltihabı kurutuyor.

Elma sirkesi bal sarımsak ile yapılan bu karışım aç karna tüketilmelidir. Bu şekilde tüketimi tesirini daha erken ve etkili göstermesini sağlar. Hatta 2 hafta gibi bir kısa sürede tansiyonu ve kötü kolesterolü düşürdüğü bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Kaldı ki günlük gıdalarımız arasında bulunan bu yiyeceklerin hiçbir yan etkisi olmadığı gibi bağışıklık sistemimizi güçlendirmesi vücut direncimizin de artması anlamına geliyor. Bu sayede yorgunluk halsizlik gibi durumlardan da kurtulmuş oluyoruz.

Elma Sirkesi Bal Sarımsak Karışımının Hazırlanışı

Gerekli Malzemeler

1 çay bardağı elma sirkesi, 10 diş sarımsak, 1 çay bardağı organik bal

Hazırlanışı

Hazırladığımız malzemeleri mutfak robotunuzun ya da blendır kabına koyarak yaklaşık 1 dakika boyunca karışması için çırpın. Daha sonra karışımı cam bir kavanoz içerisine aktarın. Kapağını kapatarak buz dolabına koyun. Kavanoz içerisinde bulunan karışımı maksimum 5 gün içerisinde tüketin. Aksi halde bozulabilir. 5 günü geçtiği halde bitirememiş iseniz yenisini hazırlayın.

Elma Sirkesi Bal Sarımsak Karışımının Faydaları

Faydaları gittikçe yaygınlaşan ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaya başlanan elma sirkesi bal sarımsak karışımın faydalarını özetlersek:

Kısırlığa çareler sunmaktadır. Kansere karşı müthiş bir koruyucudur. Ayrıca kanser hastalarının da kullanması gerekmektedir. Yapılan bilimsel çalışmalar kanser hastalarını iyileştirdiğini ispatlamıştır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücuttaki yorgunluk ve halsizliği alır. Antiseptik özelliği ile soğuk algınlığına karşı koruma sağlar. Mantar, virüs ve bakterilerle savaşır.

İltihap kurutucu özelliği vardır. Yüksek tansiyon ve kolesterolü düşürür. Astım rahatsızlığını gidermede çok etkilidir.

Elma Sirkesi Bal Sarımsak Karışımı Nasıl Tüketilmelidir

Elma Sirkesi Bal Sarımsak ile hazırladığınız bu karışımı sabahları 1 tatlı kaşığı tüketiniz. Eğer saf hali ile tüketmekte zorlanıyorsanız. Meyve suyu veya normal su içerisine ekleyerek de tüketmeniz mümkün.

İlginizi Çekebilir: