Diyet, Doğal Kürler

Zayıflatan Tarçınlı Süt Karışımı ve Faydaları

Kilo Verdiren Tarçınlı Süt Karışımı

Uzmanların kilo vermek isteyenler için tavsiye ettiği tarçınlı süt size 1 ayda 4 kilo verdirecek kadar etkili bir karışım.

Özellikle yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde fazla kiloların rahatsızlığını daha da iyi hisseder olduk. Belki; nasıl doğal yollardan zayıflanacağını düşünenlerimiz hiç de azımsanmayacak kadar çoktur. Fazla kiloların vermiş olduğu rahatsızlıktan doğal yollarla kurtulmanın etkili yollarından biridir tarçınlı süt karışımı.

Zayıflama üzerinde oldukça etkili olan ve uzmanlarca da tavsiye edilen tarçınlı süt kürü düzenli kullanımı ve kürün uygulandığı süre zarfında beslenmenize dikkat ettiğinizde ayda 4 kilo vermenizi sağlayacaktır.

Sütün ihtiva ettiği proteinin metabolizmayı hızlandırma özelliği vardır. ayrıca vücuttaki yağ yakımını da hızlandırır.

Tarçının da özellikle kan şekerini düzenleme etkisi ile tatlı krizlerini giderici özelliği ile kilo vermeye yardımcı olur. Ayrıca tokluk hissi verir. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır.

Bu ikili birleştiğinde de insanı tok tutuyor. Metabolizmayı hızlandırıp göbek ve basen bölgelerindeki yağlardan kurtulmanızı sağlıyor. Evde hiç zorlanmadan yapılabilecek etkili bir zayıflama yöntemi olan tarçınlı süt karışımı ile  biraz önce de söylediğimiz gibi ayda 4 kilo vermeniz mümkün. Bu karışımın hazırlanışı ise şu şekilde:

Zayıflatan Tarçınlı Süt Karışımı Nasıl Hazırlanır

Gerekli Malzemeler
1 su bardağı süt (organik süt)
Yarım çay kaşığı tarçın

Tarçınlı Süt Kürü Hazırlanışı

1 su bardağı süt içerisine yarım çay kaşığı tarçını ekleyin ve karıştırın. İkindi vaktinde ara öğün olarak ve yatmadan evvel 2-3 saat öncesinde için. Bu karışımı hazırlarken sütü sıcak, soğuk veya ılık olarak içebilirsiniz. Hatta kullandığınız sütü tam veya yarım yağlı olarak da seçmeniz mümkün.

Bu karışımı günde 2 kez tüketmeniz yeterli olacaktır. Her şeyin fazlası zarardır kaidesince fazla tüketmeyin. Tarçın yan etki gösterebilir. Ayrıca emziren anneler de gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Burada önemli bir hususu hatırlatmak isteriz: Bildiğiniz gibi tarçınlı süt gibi zayıflama diyetleri tek başına zayıflatmaz. Onun için bu kürü uygularken yeme ve içmenize de azami dikkat etmeniz gerekir. Akşam sekizden sonra yemek yemeyi muhakkak kesmelisiniz. Ağır yemeklerden, yüksek kalori veren gıdalardan uzak durmalısınız. Böylelikle bu karışımın etkisini daha iyi şekilde görmeniz mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir: