Beslenme, Doğal Kürler

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Suyu Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Maydanozun Faydaları Nelerdir, Neden Maydanoz Kürü Kullanılmalıdır?

Maydanoz; mutfakların vazgeçilmezi, kolay yetiştirilebilen; bununla birlikte sağlığa sağladığı faydalar açısından muhteşem bir bitkidir. O kadar faydalı bir sebze ki vücudun ihtiyacı olan K vitaminin 5 katını bünyesinde barındırıyor. %54 oranında C vitamini, %14 A vitamini, %12 B vitamini, %12 folat, %10 demir, %6 bakır, %5 potasyum, %4 kalsiyum, magnezyum ve lif içeriyor.

Bunun yanı sıra myristicin, limonen, öjenol, alfathujene ve bazı flavonoidler içerir. Bu maddelerden myristicin özellikle tümör oluşumlarını engellemede çok etkilidir. Serbest radikallere karşı güçlü bir savunma sistemi oluşturmaktadır.

Yine bünyesinde bulunan diğer uçucu yağlar ise sigara, kömür dumanlarında bulunan kanserojen maddeleri nötralize etmektedir. Kalp sağlığı açısından da önemli bir yiyecektir.

Ayrıca İbrahim Saraçoğlu sabahları hazırlanıp tüketilecek maydanoz kürü ile de zayıflanabileceğini ve karaciğer yağlanmasından, sivilcelerden ve cilt lekelerinden kurtulunabileceğini belirtiyor. Yalnız burada 15 gün uygulanması gerektiğini, sadece karaciğer yağlanması probleminde 15 güne 5 gün ara verdikten sonra 15 gün daha eklenmesi gerektiğini özellikle vurguluyor.

İbrahim Saraçoğlu’nun Zayıflama ve Karaciğer Yağlanmasına Karşı Önerdiği Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun zayıflamak ve karaciğer yağlanmasını tedavi etmek için önerdiği maydanoz kürü, maydanoz limon kürü olarak da anılır. Yapımı basittir. Dikkat edilmesi gereken tek şey maydanozların taze olmasına dikkat etmek. Tazelikten kastımız da ya evinizde kendiniz yetiştirin ya da köylerden temin etmeye çalışın.

Maydanoz Kürü Yapılışı: 15 adet maydanoz saplı kısımları ile blendere atın. Suyunu çıkarın. 1 adet limonun suyunu ve bir bardak suyu ilave edip kahvaltıdan yarım saat önce için. Tam bir bakım kürü olan maydanoz kürü sayesinde kan dolaşımınız düzenlenecek, kendinizi zinde ve gençleşmiş hissedecek, sivilce ve karaciğer yağlanmasından kurtulacak, metabolizmanızı hızlandırarak zayıflamanızı sağlayacak.

Maydanoz Limon Kürü Sivilcelere Uygulanması

Maydanoz limon kürü sivilce tedavisinde uygulanmaya başlandığı ilk zamanlarda sivilcelerde bir artış görülebilir. Ancak bu artış sizi tedirgin etmesin. Maydanoz suyu kürü uygulanmaya devam edildikçe sivilcelerden eser kalmadığını göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir: