Alternatif Tıp, Şifalı Bitkiler

İbrahim Saraçoğlu Oğul Otu Kürü, Melisa Çayı

İbrahim Saraçoğlu Oğul Otu Kürü, Melisa Çayı

Oğul Otunun (Melisa) vücudumuzun önemli merkezlerinin (kalp, beyin, sindirim ve sinir sistemi gibi) kuvvetlenmesinde çok mühim vazifeleri vardır. İbrahim Saraçoğlu’nun birçok hastalığın tedavisinde kullanılmasını önerdiği bu mucize bitki ve oğul otu kürünün faydaları, yapılışı ilgili tüm bilgiler burada.

Oğul Otu veya Melisa Otu Nedir?

Halkımız arasında Kovan otu veya limon nanesi olarak da bilinen Oğul otu diğer adıyla Melisa otu nanegiller familyasındandır. Limon kokusunu andıran bir kokusu vardır. Yaprakları da ısırgan otu yapraklarına benzer. Temmuz ve ağustos aylarında çiçeklenir.

En çok kullanımı olan şifalı bitkilerdendir. Stresten kurtulmak, östrojen hormonunun yükselmesini sağlamak, göz tansiyonunu tedavi etmek  için kullanılması gereken bitkilerin en başında gelir.

İbrahim Saraçoğlu oğul otu bitkisi ile yapılan kür tarifi ve Oğul otu çayının şifa dağıttığı hastalıklar:

Oğul Otu Çayının Yapılışı

-1 su bardağı klorsuz su kaynatılır.

– Kaynatılmış suyun içerisine 3-4 gram (1 tatlı kaşığı) oğul otu (Melisa otu) ilave edilir.

– Oğul otunun ilavesinden sonra kısık ateşte 5 dakika tekrar kaynatılır.

– Kaynadıktan sonra ılıması beklenir ve bir süzgeç vasıtasıyla süzülür.

Sıra geldi yukarıda belirttiğimiz oğul otu çayının faydalarını sıralamaya. Oğul otu kürünün sağladığı yararları görünce eminim düzenli tüketmeye gayret göstereceksiniz.

Oğul otu kürünün (çayının) faydaları

1- Oğul otu ile hazırlanan oğul otu çayı kalp spazmına karşı koruyucudur. Eğer kalp spazmı geçirme riskiniz var ise İbrahim Saraçoğlu 1 ay süreyle günde iki kez oğul otu kürünün uygulanmasını tavsiye ediyor.

2- Oğul otu (Melisa otu) ile hazırlanan çay idrar yolları enfeksiyonun oluşmasını önler.

3- Oğul otu çayı kürü göz tansiyonu tedavisinde de oldukça önemlidir. İbrahim Saraçoğlu 35 yaş altında göz tansiyonu rahatsızlığı olanlara sadece oğul otu çayı ile yapılan kürün kullanılmasını öneriyor. Ayrıca İbrahim Saraçoğlu hocamız bu kürün göz tansiyonunun tedavisinde ılık ve yudum yudum içilmesi gerektiğini belirtiyor.

4- Oğul otu çayı tam bir stres savardır. Özellikle stresle başı dertte olanlar için çok faydalıdır. Rahatlamanızı ve gevşemenizi sağlar.

5- Oğul otu (melisa) çayı uyku sorunu yaşayanlara, huzursuzluk ve sinirlilik hallerinde, istemdışı kasılmalara, kansızlık, baş dönmesi, baygınlık gibi durumlarda da kullanılabilir.

6- Oğul otu çayının kalp, beyin, sinir, rahim ve sindirim sistemleri üzerinde kuvvetlendirici özelliği vardır. Özellikle adet söktürücüdür. Hafıza zayıflığına ve migrene iyi gelir. Bağırsak parazitlerinin temizlenmesinde, bağırsak gazı söktürmede etkilidir. Kalp spazmının önlenmesinde koruyucu görevi vardır.

Oğul Otu Çayının kullanımı

Oğul otu (melisa) çayı ile hazırlanan kür 1 ay boyunca günde aç karnına  3 kez tüketilir. Her tüketimden önce taze olmasına özen gösterilir. 1 aylık kullanımın ardından uygulayacağımız kür 2’ye düşürülür. Devam etmek isteyenler 15 günlük aralar vererek oğul otu çayı kürünü tekrarlayabilir.

İlginizi Çekebilir: