Doğal Kürler, Şifalı Bitkiler

Doğal Kemoterapi İlacı Ökse Otu ve Faydaları

Doğal Kemoterapi İlacı Ökse Otu

Avrupalılarca kanser tedavisinde kullanılan ve kemoterapi ilacı üretilen ökse otu faydalarını İbrahim Saraçoğlu’nun tarif ve önerileri ile siz değerli okurlarımıza sunmak isteriz.

Ökse Otu Nedir? Bilimsel adı viscum album olan bu bitki ağaçların üzerinde asalak olarak yaşayan bir ottur. Bazı yörelerimizde çekem, purç, gevele, gövelek, gökçe gibi isimler verilmektedir. En faydalı olanları elma ve armut ağaçları üzerinde yetişmektedir.

İbrahim Saraçoğlu hocamız ökse otunun özellikle elma ve armut ağaçları üzerinde bulunanlarının en faydalı olduğunu bildiriyor. Hatta Avrupalıların bizden bu otu hiç pahasına alarak ülkelerine götürdüklerini beyan ediyor. Avrupalıların elma ve armut ağaçları üzerinde yetişenini kanser tedavisinde kullandıklarını, yapraklarında bulunan viscuminden kemoterapi ilacı ürettiklerini söylüyor.

Yine bu bitkinin kesinlikle meyvelerinin yenilmemesi gerektiğini, en faydalı olan kısımlarının da yaprakları olduğunu belirtiyor. Bu bitkinin meyveleri zehirli olduğundan kesinlikle yenilmemelidir.

Yüksek tansiyon hastalığı olanlar, menopoz şikayetleri olanlar, adet düzensizliği yaşayanlar ile kemoterapi tedavisi görenlerin kullanması gerektiğini ancak kullanımındaki ölçü miktarının çok önemli olduğunu belirtiyor.

Ökse Otu Kürü Nasıl Hazırlanır (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

1 bardak kaynar su içerisine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş ökse otu (yaprak ve sap kısımları) ilave edilir. 8 dakika demlemeye bırakılır. 8 dakikanın sonunda süzülür ve içilir. Bu kür 7 gün uygulanır. Günde sadece birer bardak içilir. Toplamda 4 hafta uygulanır. Her 7 günün ardından 3 gün ara verilir. 3 günlük aralar kürün uygulandığı süreye dahil edilmez. Her tüketiminden önce taze olarak hazırlanır.

Ökse Otu Fayda Sağladığı Diğer Rahatsızlıklar

Geleneksel tıpta eskiler Epilepsi (sara) hastalığına karşı bu otu kullanırlardı.

Atar damar sertliklerine karşı iyi gelmektedir. Kalp krizi riskini azaltmaktadır.

Hepatit rahatsızlığına karşı faydalıdır. Ökse otu mide ve kas kasılmalarını giderir.

Sakinleştirici özelliği vardır. Kan basıncını düşürmektedir.

ÖKSE OTU KÜRÜNÜ KİMLER KULLANMAMALIDIR?

Ökse otunun yaprakları ve sap kısımları astım hastaları için zararlı olan histamin ve mannitol içermesinden dolayı astım hastalarınca kullanılmamalıdır.

Ayrıca yemişleri zehirli olduğundan kesinlikle yenilmemelidir.

Hamile ve emziren bayanlar kullanmamalıdır.Kullanmadan önce hekiminize danışmanızı öneririz.

NOT:Kürün kullanıldığı rahatsızlıklarda etkisini göstermesi adına kesinlikle tarifini verdiğimiz ölçülerde kullanılması gerekir.

İlginizi Çekebilir: