Alternatif Tıp, Güzellik & Bakım

Saç için Sarımsak ve Zeytinyağı

Saç için Sarımsak ve Zeytinyağı

Sarımsak ve zeytin yağı saçların dökülmesini yavaşlatır. Bazı çalışmalara göre sarımsak zeytinyağı karışımı yeni saçların bile çıkmasını sağlamaktadır.

Sarımsak ve Zeytinyağı ile Nasıl Saç Bakımı Yapılır

Saçlar için oldukça faydalı olan kür şu şekilde hazırlanıyor:

2 diş sarımsağı rendeleyin. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin.İçerisine 1 tane yumurta sarısını ekleyin ve malzemeleri karıştırın. Ardından bu kürü saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat kadar bu şekilde bekleyin. Süre bitiminde şampuanla saçlarınızı yıkayın. Bu kürü, haftada 2 veya 3 kere uygulayın.

Sarımsağın Saça Faydaları

Sarımsak içerisinde sülfür maddesini barındırması sebebiyle, başta saçlar olmak üzere tırnaklar, cilt ve sinirler için faydalı olmaktadır. Sülfür maddesi dışında, sarımsağın içinde bulunan E vitamini ve selenyum; saç sağlığı üzerinde oldukça önemli katkı sağlamaktadır.

Sarımsak; yıpranmış olan saçların beslenmesini sağlamanın yanı sıra kolojen üretimini de arttırmaktadır.

Sarımsaktan maksimum düzeyde yararlanabilmek için sarımsağın öz kısmının temiz olan saç derinize temas etmesi ve masaj yapılarak uygulanması gerekmektedir.

Zeytinyağının Saça Faydaları

Zeytinyağı, hem saçın hem de saç derisinin yumuşamasını sağlayarak yıpranmış kısımları onarıcı etki göstermektedir.

Zeytinyağı saçlara doğal bir parlaklık vermesine ek olarak saçların ve saç derisinin daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: