Beslenme, Doğal Kürler

Sarımsak Limon Suyu Kürü Hazırlanışı Faydaları

Sarımsak Limon Suyu Kürü

Sarımsak Limon Suyu Kürü Faydaları, Hazırlanışı ve Uygulanışı Hakkında.

Yabancı hekimlerin hastaları için özellikle kalp ve damar rahatsızlıkları için önerdiği sarımsak limon suyu kürü inanılmaz sonuçlar veriyor. Bu mucizevi kür damar sertliklerini, damar yağlanmasını, damar tıkanıklarını ve tansiyon rahatsızlığını kökünden tedavi edebilme gücüne sahip.

Sarımsak Limon Suyu Kürü Faydaları

Sarımsak limon suyu kürü romatizmal rahatsızlıklara bağlı iltihapları önler, ağrıları keser, kireçlenmeleri önler. Eklemlerin yenilenmesini sağlar.Pankreasın yenilenmesini sağlar. Kolestrolü düşürür. Vücudun şeker seviyesini dengede tutar.

Vücuttaki zararlı yağların yakılmasını sağlar. Bu yönüyle zayıflamaya da katkısı vardır. Bağışıklık sistemi güçlendirir. Strese ve damarsal nedenli cilt alerjilerini kökünden tedavi eder. Kansere karşı tam koruma sağlar.

Ülsere sebep olan  helycobeacter pylori mikrobunu yok eder. Yine oniki parmak bağırsağında oluşan ülserin tedavisinde de çok etkilidir. Damar sertliklerini giderir. Tıkanan damarları açar. Bu yönüyle doğal anjiyo olarak da tabir edilebilir. Vaskilüti (Damar iltihabı) tedavi eder.

Sarımsak limon suyu kürü hipertansiyonu giderici özelliği vardır. Sinir sistemini ve beyin hücrelerini yeniler. Felç riskini engeller. Refleksleri düzenleme özelliği vardır. Ödem önleyici özelliği vardır. Böbrek ve safrada oluşan taşları eritici özelliği vardır. İdrar söktürür. Vücutta oluşan şişkinliği giderir.

Sarımsak Limon Suyu Kürü Hazırlanışı

Gerekli Malzemeler:2 litre taze sıkılmış limon suyu, 40 diş ezilmiş halde orta boy doğal sarımsak, sıkı şekilde ağzı kapanabilen koyu renkli cam kavanoz

Kürün Hazırlanışı:Cam kavanozun içerisine önceden hazırlamış olduğunuz 2 litre limon suyunu ekleyin(Limon suyunun içerisinde kesinlikle su katılmamalıdır). Ezmiş olduğumuz 40 adet sarımsağı limonun içerisine ilave edin. Cam kavanozun ağzını sıkıca kapatın Oda sıcaklığında güneş ışığına maruz kalmayacak bir odada 25 gün bekletin.  Bu zaman zarfında gün de iki veya üç kez çalkalayın. 25. günün sonunda sarımsakların iyice erimiş olduğunu kontrol etmeyi unutmayın.

Sarımsak Limon Suyu Kürü Uygulanışı

25 gün bekletmiş olduğumuzu karışımı her gün kahvaltıdan 30 dakika önce yarım çay bardağı tüketin. Bu tüketimin düzenli olmasına azami özen gösterin ve kesinlikle içerisine başka bir madde eklemeyin.

İlginizi Çekebilir: