Alternatif Tıp, Doğal Kürler

Sinüzit İçin Papatya Kürü Faydası

Sinüzit İçin Papatya Kürü

Sinüzit Rahatsızlığınızdan ameliyatsız kurtulmanız mümkün. İbrahim Saraçoğlu’nun bu hastalığın tedavisi için önerdiği papatya kürü yapılışı uygulanışı ile ilgili tüm bilgiler bu yazımızda.

Yazın gülen yüzü, şifa dağıtan bitkisi  Papatya. Papatya  yazın gelmesiyle birlikte kendini güzel renkleri ve kokusuyla insanlara göstermeye çalışır  ve bu bitkinin şaşılacak derecede faydaları vardır. İbrahim Saraçoğlu hocamız  papatya kürünün  sinüzit  içinde oldukça faydalı olduğunu sık sık dile getirmektedir.

Sinüzit Nedir? Yüzümüzde ve burnumuzun çevresinde bulunan boşlukların iltihaplanmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. Birçok çeşidi vardır ve bunların çoğu ameliyatla sonuçlanacak boyutlara ulaşmaktadır. İbrahim Saraçoğlu hocamızın papatya kürü tarifi ile bu rahatsızlıktan rahatlıkla kurtulmanız mümkün.

Hemen hemen ülkemizin her bölgesinde yetişen papatya mideyi rahatlatma ve düzeltme, ishali önleme, kabızlığı giderme,  ciğerleri kuvvetlendirme, gribe bağlı oluşan ağrıları giderme, iştah açma, bademcik iltihabının kurutulmasına, adet söktürmeye, idrar yapamama sorununa, böbreklerdeki taşların eritilmesine, uykusuzluk problemine , hemoroit problemine ve daha birçok rahatsızlığa şifa dağıtan bir bitkidir. Bu bitkinin bileşenin de bulunan maddeler bu hastalığın da oldukça etkilidir.

Sinüzite Papatya Kürü Yapılışı ve Uygulanışı (İbrahim Saraçoğlu tarifidir)

Papatya Kürü Hazırlanışı

Yaklaşık yarım litre suyu tencereye alıp kaynatıyoruz. Kaynayan suyun içerisine üç çorba kaşığı  papatyayı koyuyoruz. Papatyanın küçük olanlarından ve mümkünse kır papatyası olmasına özen gösteriyoruz. Marketlerde poşetlenmiş şeklinde olanlarını bu kürü hazırlarken kullanmayın. Eğer imkanınız var ise kür için kullanacağınız papatyaları kendiniz toplayıp kurutun. Kuruduktan sonra cam kavanoza koyup saklayınız. Işık almamasına dikkat ediniz.

Papatya Kürü Uygulanışı

Kaynayan suyun üzerine eğilip başımızı bir havlu ile kapatıp burnumuzdan nefes alıp vermeliyiz.Bu uygulamaya beş dakika devem etmeliyiz.Yarım saat ara verdikten sonra başımızı tekrar havlu ile kapatıp  beş dakika daha bu uygulamaya devam etmeliyiz.

Ertesi gün bu işlemi tekrar  uygulamalıyız. Akıntı gelmeye başladıktan sonra 3 gün ara verilmelidir. Papatya kürünü uygularken dikkat edilmesi gereken bir diğer şeyde papatya kürü tedavisini sinüzit kuruyana kadar devam ettirmektir. Yarım bırakılırsa tekrar  nüksetmektedir. Bu sebeple sabırla bu kürü hastalıktan kurtulana dek uygulamak gerekmektedir. Ayrıca her defasında taze olarak hazırlamayı da unutmayınız.

İlginizi Çekebilir: