Genel, Güzellik & Bakım

Sivilceli Ciltlere Aspirin Maskesi

Sivilceli Ciltlere Aspirin Maskesi

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Aspirin maskesi yapmak için gerekli malzemeler: 4-5 tane aspirin, 2 tatlı kaşığı ılık su, (isteğe bağlı bal veya yoğurt ekleyebilirsiniz)

Aspirin maskesi hazırlanışı: Öncelikle aspirinleri bir kaşık veya çatal yardımı ile toz haline getirin. Ondan sonra ılık suyu ekleyin ve krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Kuru bir cilde sahip olanlar bu karışıma balda ilave edebilir. Çünkü bal harika bir nemlendirci etkiye sahiptir. Ve yine isteğe bağlı 1-2 çay kaşığı yoğurt ekleyerek cildinizi nemlendirebilirsiniz. Yağlı bir cilt yapısı olanlar ise aspirin- su maskesine yarım limonu sıkarak uygulayabilir.

Aspirin Maskesi Uygulanışı

Krem kıvamında olan aspirin maskesini sivilcelerin yoğun olduğu yüz bölgesine sürün. (Göz çevresi hariç) 10-15 dakika bekletin daha sonra maske kurumaya başlayacak ve yüzünüzün gerildiğini hissedeceksiniz. Maskeyi temizlemek için ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Eğer bu maskenin faydasını görmek istiyorsanız haftada iki kere uygulamalısınız.

Aspirin Maskesi Faydaları

Sivilceli ciltlerin kısa sürede iyileşmesini sağlar
Sivilceler nedeni ile ciltte oluşan lekeleri aza indirir
Cildi yumuşatır ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır
Ciltte sivilce oluşumunu engeller

Not: Eğer cildinizde bu maske içerisinde bulunan malzemelerden herhangi birine karşı hassasiyetiniz varsa maskeyi kullanmamanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: