Alternatif Tıp, Beslenme

Bu Üçlüye Dikkat! Kefir Çörek Otu Ekinezya

Bu Üçlüye Dikkat! Kefir Çörek Otu Ekinezya

Kefir, Çörek otu ve Ekinezya tüketerek vücut direncinizi artırın. Gribe, nezleye karşı kendinizi koruyun.

Bildiğiniz gibi hastalıklara yakalanma riski vücudumuzun savunma mekanizmasının güçlü veya zayıf olması ile birebir etkilidir. Hele de grip, nezle gibi çok hızlı yayılan bir hastalık ise. Grip ve nezle çok çabuk yayılan hastalıklardır.

Bu hastalıklara yakalanmamak için yapılacak en güzel şey vücut savunma mekanizmasını kuvvetlendirmektir. Bunu sağlayacak en güzel şey ise harika üçlü diye adlandırabileceğimiz kefir, çörek otu ve ekinezya tüketmeniz…

En Kuvvetli İlaç Savunma Sistemimizi Kuvvetlendirmek

Hepimizin bildiği gibi mikroplara karşı en iyi ilaç kendi savunma sistemimiz. Vücudumuz her gün sayılamayacak kadar mikropla mücadele etmekte ve onları alt etmektedir. Ama bazen vücudumuzun savunma sistemi zayıflar ve bu mikroplara karşı yeterli mukavemeti gösteremez.

Grip ve nezle de bu hastalıklardandır. Kimimiz bu hastalığı yatağa düşecek kadar zor geçiririz. Kimimiz de fazla yıpranmadan ayakta atlatabiliriz. Bu durum vücudumuzun savunma sistemiyle alakalıdır. Savunma sistemimiz ne kadar güçlü olursa bu hastalıkları atlatmamız o kadar kolay olur. Hatta grip ya da nezleye yakalanma riskimiz bile azalır.

Doğal Kefir Tüketin

Vücudumuzun savunmasını artıracak bir gıdadır kefir. Tabi doğal sütten yapıldığını bildiğimiz kefir olmalı. Havaların soğuması ile hem kendimiz tüketmeli hem de çocuklarımıza mutlaka kefir tükettirmeliyiz. Böylelikle vücudumuzun savunma sistemini kefir sayesinde güçlendirmiş oluruz.

Çörek Otu ve Ekinezya

Ekinezyanın çayı ve diğer türevleri ile ilgili yapılan klinik araştırmalar ekinezya tüketiminin vücut direncini artırdığı saptanmıştır. Kefir tüketimi öncelikli ağırlığımız olmak üzere ekinezya ve çörek otu kullanımı ile savunma sistemimizi güçlendirmemiz mümkün.

Hijyen, Uyku Düzeni ve Dinlenmeyi de İhmal Etmemeliyiz

Grip, nezle gibi hastalıklar bilindiği gibi bulaşıcı hastalıklardır. Bunlar gibi virüs yoluyla bulaşan hastalıklarda hijyen çok önemlidir. El ve yüz temizliğine azami dikkat etmek gerekir. Tabi bunu da abartmamak kaydıyla. Abartmaktan kastımız saplantı haline getirmemek.

Yine uyku düzenimize dikkat ediyoruz. Bol bol dinleniyoruz. Üst solunum yollarımızı mümkün mertebe nemli tutmaya özen gösteriyoruz. Bulunduğumuz ortamı sık sık havalandırmaya, ortamın kurumamasına ve bol bol sıvı tüketimine de dikkat etmemiz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: