Alternatif Tıp, Genel

Varise At Kestanesi Zeytinyağı Kürü

Varise At Kestanesi Zeytinyağı Kürü

Varis bacaklarda toplardamarların genişlemesiyle oluşan bir hastalıktır. Erken tedavi yöntemlerine başlanmadığı takdirde bacaklarda yara oluşumuna hatta varis ülseri oluşumuna kadar kötü sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.

Hormonal sebeplerden ötürü daha çok kadınlarda görülen bir hastalıktır. Bu sebeple hanımlar eğer varis probleminiz daha yeni başlıyor son raddeye gelmemiş ise İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu bitkisel kürleri uygulamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

İbrahim Saraçoğlu hocamızın tavsiye ettiği bitkisel kürler ile varis tedavisi nasıl yapılır? Evde uygulayacağınız bitkisel yöntemler ile daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu’na ait aşağıda tarifini vereceğimiz kürler varisleri engelleyeceği gibi ağrılarınıza da yok edecektir.

Varis Kürü İçin Gerekli Malzemeler

20 adet at kestanesi

2 litre saf zeytinyağı

Varis Kürü Nasıl Yapılır

İlk olarak yapmanız gereken 20 adet at kestanesini soymak. Ardından at kestanelerini blender yardımı ile toz haline getirin. Toz haline gelmiş kestaneleri 2 litre zeytinyağının içerisine koyun ve 1 hafta bekletin. 1 hafta geçtikten sonra hazırladığınız bu karışımı varisli bölgelerinize aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak sürün.

Varis İçin İbrahim Saraçoğlu’ndan Diğer Bitkisel Öneriler

Önceden kaynatılmış 1 bardak sıcak suyun içerisine 4-5 gram rezene ilave edin. 10 dakika kadar beklettikten sonra süzün ve günde 2-3 bardağa kadar içebilirsiniz.

Çoban çantası bitkisini taze olarak doğrayın ve bir kaba alın. Kabın içerisine çoban çantasının üzerini örtecek şekilde sirke koyun. 10 gün kadar güneşte bekletin. 10 gün sonra bu karışımı eldiven ile varisli bölgelerinize masaj yaparak her gün uygulayın

2 bardak suyun içerisine 4 kaşık koyun otu ilave edin. Ardından 20 dakika karışımı kaynatın. 20 dakika sonra posasını süzün ve posayı lapa haline getirin. Hazırladığınız lapayı varisli bölgelerinizi sürün.

Ceviz ve fındık ağaçlarının kabuğunu kaynatın ve problemli bölgelerinize pamuk yardımı ile sürün.

1 bardak kaynamış suyun içine 5 gram at kuyruğu bitkisi koyun. 10 dakika beklettikten sonra süzün ve gün içinde 2-3 bardak kadar içebilirsiniz. At kuyruğu bitkisinin faydaları ile ilgili detaylı bilgi için ayrıca Kırkkilit Otu, At Kuyruğu Çayının Faydaları başlıklı makaleye göz atabilirsiniz.

Önemli Hatırlatmalar:

Yukarıda tarifini verdiğimiz tüm varis kürleri İbrahim Saraçoğlu’nun özel tarifleridir ve dönüşümlü olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca kürlerin içerisinde bulunan bitkilerden herhangi birine alerjiniz varsa o kürü uygulamamalısınız. Uzman kontrolünde kullanılması önerilir.

İlginizi Çekebilir: