Alternatif Tıp, Doğal Kürler

İbrahim Saraçoğlu Vertigo Kürü

Vertigoya Soğan, Aslan Pençesi, Çobançantası

İbrahim Saraçoğlu tavsiyesi ile vertigoya soğan, aslan pençesi, çobançantası ile hazırlayacağımız vertigo kürü ile veda etme zamanı geldi. Vertigo kürü  hazırlanışı, nasıl uygulandığı bu yazımızda.

Vertigo Nedir?

Vücutta meydana gelen denge problemi olarak tanımlayabileceğimiz vertigo rahatsızlığı nedeniyle etrafımızdaki cisimlerin döndüğü ve hareket halinde olduğu hissi oluşur. Bunun neticesi olarak da baş dönmesi, denge kaybı,  mide bulantısı ve kusma oluşur.

Vertigoya soğan, aslan pençesi, çobançantası ile hazırlananvertigo kürü ayrı ayrı hazırlanır ve uygulanır. İbrahim Saraçoğlu’nun tarif ve tavsiyeleri ile hazırlanan vertigo kürü soğan, aslan pençesi, çobançantası kürlerinin hazırlanışı ve uygulanışı aşağıdaki gibidir.

Soğan, Aslan Pençesi, Çobançantası İle Vertigo Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı

Soğan İle Vertigo Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ocak üzerinde kaynamakta olan 1,5 bu bardağı klorsuz su içerisine kabuğu soyulmuş orta boy bir adet soğanı dörde bölerek koyun. Ağzı kapalı olacak şekilde kısık ateşti 5 dk. kaynatın. 5 dk. sonunda ocağın altını kapatın ve ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra süzün ve 15 gün boyunca her defasında taze hazırlamak koşuluyla sabah ve akşam aç karna tüketin.

Çalışıyorsanız ya da gün içerisinde vaktiniz olmazsa da akşam yemeğinden önce ve yatmadan evvel tüketebilirsiniz. Kür için kullanacağınız soğanın yemeklik açık kahverengi kabukları olan soğan olması gerekir. Mor, kırmızı veya beyaz soğan kullanmayın.

Aslan Pençesi (Testeredişli) ile Vertigo Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı: (Soğan kürü tamamlandıktan sonra)

4 veya 5 gram testeredişli aslan pençesini kaynamakta olan bir su bardağı suya ilave edin. Ağzını kapatıp 6 dakika kaynatın. 6. Dakikanın sonunda ocağı kapatıp, ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra süzün. 1 ay boyunca günde 2 kez 1 su bardağı için. İlk bardağı kahvaltıdan 2 saat sonra, ikincisini de akşam yemeğinden 2 saat sonra tüketin. Her defasında taze olarak hazırlayın ve tatlandırmak için içerisine hiçbir şey eklemeyin.

Önemli bir hatırlatma:

Aslan pençesi kürünü 1 ay uyguladıktan sonra tekrar soğan kürünü uygulayın (15 gün). Ardından çoban çantası kürüne geçin.

Çobançantası ile vertigo kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı: (2. Soğan kürü tamamlandıktan sonra)

4 veya 5 gram çobançantasını kaynar vaziyette olan 1 su bardağı klorsuz suyun içerisine ilave edin.  Ağzı kapalı vaziyette 5 dakika kısık ateşte kaynatın. 5 dakikanın sonunda ocaktan alarak ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra süzün ve 1 ay boyunca akşam yemeklerinden iki saat sonra içiniz. Her içimden önce taze olarak hazırlayın.

İlginizi Çekebilir: