Alternatif Tıp, Genel

Viks Kremin Kullanım Alanları ve Faydaları

Viks Kremin Kullanım Alanları ve Faydaları

VİKS KREMİN FAYDALARI VE KULLANIMI HAKKINDA BİLGİ…

Viks Krem Nedir, İçeriğinde Neler Bulunur?

İçinde kafur (kafur ağacından elde edilen madde), okaliptüs yağı, mentol, Hindistan cevizi yağı, timol (antibakteriyel özelliği olan bir yağ asidi) , terebentin, sedir ağacı yaprağı yağı bulunan zengin içerikli bir kremdir. Dünyada ve ülkemizde çok popüler bir kremdir. Eskiden beri solunum yolları rahatsızlıkları için kullanılan viks kremin aslında bilmediğimiz daha birçok kullanım alanı bulunmaktadır.

Viks (Vicks) Kremin Faydaları ve Kullanım Alanları

Gece yatmadan ayak tabanlarına yedirilerek sürülen viks krem var olan öksürüğünüzü kesici özelliğe sahip. Ayrıca gece öksürüğü sorunu olanlar için de güzel bir çözüm.

Bununla birlikte grip ve soğuk algınlığı sonucu oluşan göğüs ağrıları ve öksürük için de göğsünüze viks kremden sürün, kıyafetlerinize bulaşmasını önlemek için önleminizi alarak sabaha kadar yatın. Uyandığınızda göğsünüzü yumuşatarak, öksürüğü giderecektir. Nefes açıcıdır.

Burun tıkanıklığını ve ses kısıklığını giderir.

Uzun süre yapılan spor ve yürüyüşlerden sonra veya uzun süreli ağır iş çalışmaları sonucu oluşan kas ağrılarının olduğu bölgelere uygulanması ağrıları dindirir ve rahatlama sağlar. Halk arasında hamlık olarak tabir edilen kas ağrıları da buna dahildir.

Ayak tırnaklarında oluşan mantarları da yok etme özelliğine sahiptir. 2 haftalık kullanım ile bu sorundan rahatlıkla kurtulabilir, sağlıklı tırnaklarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Başınızda oluşan ağrılardan kurtulmak için de alın kısmınıza bir miktar viks krem sürmeniz ağrıyı alır ve rahatlamanızı sağlar.

Herhangi bir düşme ve darbe sonucu vücutta oluşan şişlik ve morarmaları da giderir. Tek yapmanız gereken şişlik ya da morarmanın olduğu bölgeye viks krem sürmek.

Vücudunuzda oluşan açık yaraların enfeksiyon kapmasını önlemek için de bu kremi kullanmanız enfeksiyon oluşumunu önler.

Geceleyin rahat bir uyku çekmek için ılık su içerisine bir miktar bu kremden koyup yattığınız odaya koyun. Oluşan buhar odanızın havasını değiştirecek ve rahat bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.

Bal ile karıştırıp kullandığınızda topuk dikenine iyi gelmektedir.

Viks Krem haşereler için de iyi bir çözümdür. Sivrisinekler tarafından ısırılmak istemiyorsanız, açıkta kalan yerlerinize bu kremi sürün. Sivrisinekler sizi ısıramayacaklardır. Ayrıca sivrisineklerce ısırılmış iseniz kaşıntı olan yerlere sürmeniz kaşıntıyı keser.

Yine vücudunuza kene yapışmış ise bu kremi sürdüğünüzde kene kendini yapıştığı yerden bırakır.

Vicks Krem Bebeklerde ve Hamilelerde Kullanılır mı?

Viks kremi 6 yaşından küçüklerde kullanmamak gerekir. Çünkü krem içerisinde bulunan kafur toksik etkiler gösterebiliyor. Hamile bayanlarında doktorlarına danışmadan kullanmamaları gerekir.

Sonuçta bir ilacın uzun yıllardır kullanılması, popüler olması yüzde yüz sağlıklı ve zararsız olmadığı anlamına gelmez.

İlginizi Çekebilir: