Beslenme, Doğal Kürler

Beyaz Lahana, Maydanoz, Limon Kürü

Beyaz Lahana, Maydanoz, Limon Kürüyle ZAYIFLAMA

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Hocamızın tarifleri ile hazırlayacağınız beyaz lahana, maydanoz ve limon kürü ile hem zayıflayın hem de formunuzu koruyun. Beyaz lahana, maydanoz ve limon ile hazırlayacağınız kürün tarifi, nasıl ve ne kadar süre ile kullanmanız gerektiği bu makalemizde.

Öncelikle beyaz lahana, maydanoz ve limon tek başına bile metabolizmayı hızlandırma, yağ yakma özelliği olan yiyeceklerdir. Özellikle maydanoz suyunun, beyaz lahananın zayıflattığı, yağ yaktığı artık uzmanlarca bile dile getirilmektedir.

Beyaz lahana, Maydanoz ve Limon ile Zayıflama Kürü Hazırlama

Ocakta kaynar vaziyette bulunan yarım litre kireçsiz su içerisine 4 adet iri beyaz lahana yaprağını çok parçalamadan koyunuz. Ağzını kapatıp 3 veya 4 dakika kaynatın. Bu sürenin sonunda yarım demet taze maydanozu ilave edip iyice karıştırınız. Karıştırdıktan sonra kapağı kapatıp 2 dakika daha kaynatın. Daha sonra ocağı kapatın ve ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra suyunu bir kaba süzün. Süzerken lahana ve maydanozların üzerine bastırıp suyunu iyice salmasını sağlayın.

Kaba süzdüğünüz suyu içeceğiniz miktara kendi sıktığınız 2 yemek kaşığı limon suyunu ekleyerek günde üç öğün şeklinde veya sabah ve akşam olacak şekilde iki kez de tüketebilirsiniz. Burada unutmamanız gereken nokta her içimden önce 2 yemek kaşığı limonu sıkıp karışıma ilave etmeniz.

Beyaz lahana+maydanoz+limon ile hazırladığınız zayıflama kürünü aç karna içmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu şekilde etkisi daha fazla olacaktır.

Beyaz lahana+maydanoz+Limon İle Hazırlanan Form Kürü Ne kadar süre ile kullanılmalıdır?

Zayıflatan, yağ yakan bu kürü 7 gün kullanıp 3 gün ara veriyoruz. Toplam 27 günlük bir kürdür. Bu kürü yıl içerisinde iki veya üç kez uygulayabilirsiniz. Beyaz lahana, maydanoz ve limon ile hazırlanan bu kürü tesirini artırma adına aç karnına uygulamanız daha isabetli olacaktır.

Zayıflatan Bu Kürü Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kürün hazırlandığı beyaz lahana, maydanoz ve limon ile ilgili bazı özelliklerine dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Özellikle beyaz lahananın iri yeşil veya sarımsı lahana olması gerektiğini, kesinlikle sera lahanalarının (beyaz ve futbol topu büyüklüğünde olanları) kullanılmaması gerektiğini, maydanozların taze ve küçük yapraklı olması gerektiğini, limonun da taze sıkılmış olması gereğini vurguluyor. Ayrıca bu kürün ruh sağlığına da iyi geldiğini, depresif sorunlardan ötürü çok yemek yiyen kişiler için faydalı bir kür olduğunu da vurguluyor.

Zayıflatan Beyaz Lahana, Maydanoz ve Limon Kürünün Zararı Var mıdır?

Tamamen doğal olan bir kürün herhangi bir zararı olmamakla birlikte 12 yaş altı çocukların hekimlerinin müsaadeleri olmadan kullanmamaları gerekir. Başka bir kür uyguluyorsanız bu kürü uygulamayın. Bu kürü uyguluyorsanız herhangi bir bitki çayı içmeyiniz.

İlginizi Çekebilir: