Diyet, Doğal Kürler

Zayıflatan Üçlü: Yeşil Çay Limon Maden Suyu

Etkili Bir Zayıflama Kürü Yeşil Çay, Limon, Maden Suyu

Sizi fazla kilolarınızdan kurtaracak doğal bir zayıflama kürü Yeşil Çay Limon Maden suyu. Hem de 2 haftada 5 kilo verdirecek kadar. Bu kür yılın zayıflama karışımı olacak…

Son zamanlarda popülerliği gittikçe artan ve zayıflamada vücuttaki fazla yağları yakmada etkili bir diyet olarak kabul edilen Yeşil çay limon maden suyu ile hazırlayacağınız zayıflama çayı hazırlanışı, nasıl zayıflattığı, popülerliğini nereden aldığını sizlere faydalı olacağını düşünerek hazırladık.

Yeşil çay limon maden suyu ile hazırlayacağınız form çayının hazırlanışını söylemeden önce isterseniz üçlümüzün tek tek zayıflamaya olan önemlerinden bahsedelim.

Yeşil Çayın Zayıflamaya Yardımı

Yeşil çay tüketimi insanda tokluk hissi oluşturur. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu tüm mineralleri bünyesinde ihtiva eder. Bu çayın içerisinde bulunan polifenol isimli bileşenler yağ yakımını da hızlandırır. Yeşil çayın yüksek antioksidan içerdiğini de hatırlatmakta fayda var. Yeşil çayın yağ yakıcı özelliği ile birçok klinik araştırma da mevcuttur.

Maden Suyunun Zayıflamaya Katkısı

Maden suyu zayıflamada diyete yardımcı bir içecektir. Normalde sağlıklı insanların bile günde 1 şişe maden suyu içmeleri uzmanlarca söylenmektedir. Tabi aşırı kullanımından kaçınılmalıdır. Dediğimiz gibi maden suyu diyete yardımcı bir içecek olmasından dolayı yeşil çay ve limonla yapacağımız zayıflama küründe önemi artacaktır.

Limonun Zayıflamaya Etkisi

Bildiğiniz gibi limonun sağlığımız için o kadar çok katkısı var ki soframızdan hiç eksik etmemiz gereken bir yiyecek. Limonun hücrelerde biriken yağın dışarı atılmasında faydalı olduğu uzmanlarca bile dile getiriliyor.

Yeşil Çay Limon Maden Suyu İle Zayıflama Çayı Hazırlama

Yeşil Çay Limon Maden Suyu Çayı İçin Gerekli Malzemeler

500 ml (yarım litre) kaynamış su, 1 yemek kaşığı yeşil çay, yarım adet limon, 1 şişe maden suyu.

Hazırlanışı

1 yemek kaşığı yeşil çayı kaynamış olan yarım litre sıcak suyun içerisine atıyoruz. 10 dakika demlenmeye bırakıyoruz. Ardından yarım limonumuzu demlenmiş olan yeşil çayın içerisine sıkıp kabuğu ile birlikte atıyoruz. Son olarak 1 şişe maden suyunu da içerisine boşaltıyoruz.

Hazırladığımız yeşil çay limon maden suyu karışımını oda sıcaklığında muhafaza ederek gün içerisinde öğün aralarında içiyoruz.

Eğer yağlarınızdan ve fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız  Yeşil çay limon maden suyu ile hazırladığınız bu zayıflama kürünü düzenli olarak ara vermeden tüketiniz.

İlginizi Çekebilir: