Alternatif Tıp, Doğal Kürler

Zayıflatan ve Stres Gideren Bitkisel Kürler

Zayıflatan ve Stres Gideren Bitkisel Kürler

Tarifini vereceğimiz bitkisel kürler ile hızla formu girin. Fit olmanızı sağlayacak bu kürler metabolizmanızı hızlandıracak, sizi stresten kurtaracak ve fazla yağlarınızdan kurtarıp zayıflatarak formda kalmanızı sağlayacak sağlam bir diyet olacak cinsten.

Tamamen doğal yollarla uygulayacağınız bu bitkisel kürler hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de şehir hayatının vermiş olduğu stresten de kurtulmanızı sağlayacak. Öncelikle metabolizmanızı hızlandıracak form çaylarını ardından da stresten kurtulmanızı sağlayacak bitkisel çaylarımızın nasıl hazırlandığını, hangi gıdaları kullanacağımızı istifadelerinize büyük bir gururla sunuyoruz.

Metabolizmanızı Hızlandırarak Zayıflamanızı Sağlayacak Kür Tarifleri

1.KÜR:

Malzemeler:

 1. 1 adet kabuklu elma
 2. 1 adet limon
 3. 1 adet kabuk tarçın
 4. 1 tatlı kaşığı tane karabiber
 5. 5 veya 6 tane karanfil
 6. 3 litre su

Hazırlanışı:

Elma ve limonu yıkayıp kabuklarıyla birlikte dörde bölerek tencereye koyun. Diğer malzemeleri de üzerine ilave edin. İçerisindeki su miktarı yarı oranına inene kadar kaynatın (1,5 lt kalana kadar). Su miktarı yarıya inince karışımı tel süzgeçten geçirerek süzün. Süzme işlemi sırasında elma ve limonları iyice ezin. Süzüldükten sonra elde edilen karışımı günde 3 öğün yemeklerden önce tüketin. Elde edilen bu karışım iki gün dolapta saklanabilmektedir.

2.KÜR

Malzemeler:

 1. 3 adet limon
 2. 2 adet greyfurt
 3. 4 su bardağı su

Hazırlanışı:

Limon ve greyfurdu kabukları ile ince ince doğrayıp 4 bardak su ile bir kap içerisine koyun. 15 dakika kaynatıp, ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra süzün. Her yemekten sonra 1 bardak için.

3.KÜR (Ebru Şallı’nın zayıflamada kullandığı kür)

Malzemeler:

 1. 1 çorba kaşığı elma sirkesi
 2. 1 tatlı kaşığı bal
 3. 1 su bardağı sıcak su
 4. 2 tane karanfil

Hazırlanışı:

Karanfili 1 su bardağı sıcak suya ekleyin. Diğer yandan elma sirkesi ile balı karıştırın. Ardından karanfilli suya ekleyip karıştırın. Kahvaltılardan 20 dk. önce için.

Stres Giderici Kür

Malzemeler:

 1. 1 tane limona ait rendelenmiş limon kabuğu
 2. 1 tatlı kaşığı kekik
 3. 1 çay kaşığı lavanta
 4. 1 çorba kaşığı nane
 5. 1 tatlı kaşığı organik bal

Hazırlanışı:

Rendelediğiniz limon kabuğunu nane, lavanta ve kekik ile karıştırın. Ardından kaynar vaziyetteki yarım litre su içerisine ekleyin ve 15 dk demlenmeye bırakın. Ardından süzün ve balı ekleyin. Gün içerisinde 2 veya 3 bardak tüketin.

İlginizi Çekebilir: