Diyet, Doğal Kürler

Zayıflamaya Yoğurt, Zerdeçal, Zencefil, Tarçın

YZayıflatan Yoğurt, Zerdeçal, Zencefil ve Tarçın Diyeti

Zayıflatan yoğurt, zerdeçal, zencefil, tarçın karışımı ile hazırlayacağınız kür tam bir zayıflama diyeti olacak cinsten. Her biri tek başına bile metabolizmayı hızlandıran bu yiyeceklerle oluşturacağımız zayıflatan yoğurt, zerdeçal, zencefil, tarçın kürü ile fazla kilolarınızdan hızla kurtulacaksınız.

Zayıflatan yoğurt, zerdeçal, zencefil, tarçın diyetinden bahsetmeden önce isterseniz diyet içerisinde kullanılan gıdalara şöyle bir göz atalım. Yoğurdun tek başına bile zayıflamada büyük katkısının olduğu Amerikan Tenneesse Üniversitesince bile kanıtlanmıştır. Yüksek protein ve düşük kalori içeren yoğurt bir öğünde tükettiğinizde bile diğer öğüne kadar sizi tok tutabilme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra  birlikte zerdeçalın hazmı kolaylaştırdığı, zencefilin yağ yakmada etkili bir bitki olduğu, tarçının diyete yardımcı bir yiyecek olduğu bilinmektedir.

Altın Yoğurt kürü olarak da bilinen ve zayıflama denince akla ilk gelen Şems Aslan tarafından üne kavuşan bu Zayıflatan Yoğurt, zerdeçal, zencefil, tarçın ile spor yapmadan bile ayda 2 kilo vermeniz mümkün.

Zayıflatan Yoğurt, Zerdeçal, Zencefil, Tarçın İle Hazırlayacağınız Altın Yoğurt Kürü Tarifi

Tarifini vermeden önce hatırlatmakta fayda gördüğümüz bir hususu hatırlatmak isteriz. Bu kürü hazırlayacağınız yoğurdun yağsız olması gerekmektedir.

Altın Yoğurt Kürü İçin Gerekli Malzemeler 5 yemek kaşığı yoğurt (köy yoğurdu da olabilir), 1 çay kaşığı toz tarçın (Tarçını isteğe bağlı olarak kullanmayabilirsiniz.), 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 çay kaşığı toz zencefil, 1 çay kaşığı zeytinyağı (Zeytinyağını da isteğe bağlı kullanmayabilirsiniz.)

Altın Yoğurt Kürü Hazırlanışı ve Tüketimi

5 yemek kaşığı yoğurdu bir kaseye koyuyoruz. İçerisine 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 çay kaşığı toz zencefil, 1 çay kaşığı toz tarçın, 1 çay kaşığı zeytinyağını koyarak karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu zayıflatıcı yoğurt kürünü yatmadan 3 veya 4 saat önce tüketin. Üzerine de yavaş yavaş ve aralıklı 3 bardak su için.

Yoğurt İle Hazırlanan Bu Karışımın Zararı Var mıdır?

Yoğurt ile hazırladığımız bu kürün herhangi bir yan etkisi ve vücuda zararı bulunmamaktadır. Ancak bu malzemelerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise bu kürü uygulamayınız. Ayrıca bu kürü hafta da 2 kez uygulayınız. Her gün uygulamayınız. Emziren ve hamile bayanların kullanmamasını öneririz.

Bu yoğurt kürünün kalori değeri 130 kaloridir. Bu da çok düşük ve ideal bir kalori demektir.

İlginizi Çekebilir: