Beslenme, Doğal Kürler

Zerdeçal-Süt Karışımı Altın Sütün Faydaları

Zerdeçal-Süt Karışımı Altın Sütün Faydaları

Zerdeçal, su ve süt ile hazırlanan altın süt karışımı nasıl hazırlanır, nasıl tüketilmelidir, sağlığımıza ne gibi faydaları vardır?

Su, zerdeçal ve süt ile hazırlanan altın süt hazırlanması basit, insan sağlığına çok önemli katkıları bulunan şifa deposu bir karışımdır.

>Altın Süt Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kolon, kemik dokusu ve sinir sistemi için faydalı bir karışım olan ve faydasından dolayı Zerdeçal, Süt Karışımı Altın Süt Nasıl Hazırlanır?

Gerekli Malzemeler: 3 yemek kaşığı zerdeçal, 150 ml klorsuz su, organik süt.

Altın Sütün Yapılışı: Su ve toz zerdeçal karıştırılarak bir kap vasıtası ile ocağa konulur ve 8 dakika kadar pişirilir. Pişirme sürecinde bu karışım macun kıvamına gelecektir. Eğer bu pişirme sürecinde katı bir hal alırsa bir miktar su ilave edilebilir. Ardından ocak kapatılır ve soğuduktan sonra buzdolabında muhafaza edilir. Yaklaşık 40 gün boyunca buzdolabında bozulmadan kalabilir.

Nasıl Tüketilmelidir? Bu macundan 1 çay kaşığı her gün sabah ve akşam günde iki defa olacak şekilde 1 bardak süt içerisine karıştırarak tüketebilirsiniz. Düzenli kullanımını tavsiye ettiğimiz şifa deposu bu karışımı organik bal ile de tatlandırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: