Doğal Kürler, Genel, Güzellik & Bakım

Zerdeçalın Cilt Bakımında Kullanımı

Zerdeçalın Cilt Bakımında Kullanımı

Zerdeçal Cilt Bakımına Faydaları Nelerdir

Anavatanı Doğu Hindistan olan ve “Hindistan safranı” olarak bilinen zerdeçal içeriğindeki “curcimin” adlı etken madde ile kanser, diyabet gibi önemli birçok hastalığı tedavi edici bir etkiye sahip olan ve mutfaklarımızdaki hak ettiği yeri alması gereken önemli bir baharattır.Bunun yanı sıra zerdeçal ile hazırlayacağınız zerdeçal maskesi ile de cildinizi yaşlanmaya karşı koruyabilirsiniz

Zerdeçal yukarıda da değindiğimiz gibi 100’den fazla hastalığa şifa olmasının yanı sıra anti-ageing özelliği sayesinde de yaşlanmayı önleyici ve geciktirici etkiye de sahiptir. Güzel, canlı ve kırışıklıklardan uzak bir cilde sahip olmak için de bu baharatla hazırlanan zerdeçal maskesinden  faydalanabilirsiniz. Yine antioksidan bakımından zengin oluşu, iltihap giderici özelliği de cilt bakımında bu baharatı ön plana çıkarmaktadır.

Zerdeçalın içerisinde  bulunan B6 vitamini hücrelerin yenilenmesini, C vitamini cildin elastikiyetini, magnezyum cildin canlı ve genç görünümünü, potasyum cildin nemli olmasını sağlar. Biraz sonra vereceğimiz malzemelerle oluşturacağınız zerdeçal maskesini uygulayarak daha genç ve kırışıklardan uzak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı, Cilt Yenileyici Zerdeçal Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

* Yarım çay kaşığı zerdeçal,

* 2-3 damla limon suyu,

* Yarım çay kaşığı domates suyu,

* Yarım tatlı kaşığı un.

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saymış olduğumuz malzemeleri bir kap içerisine koyarak macun kıvamını alana kadar karıştırın. Karışımı oluşturduktan sonra göz çevrenize halka şeklinde sürün. Üzerini kapatmadan 10 dakika bekleyin. Sürenin bitiminde soğuk su ile yüzünüzü durulayın.

Zerdeçal maskesi sayesinde kırışık ve morluklardan uzak; canlı ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: